Pawi ogon.rtf

(1232 KB) Pobierz

Pawi ogon

Składniki

ciasto: mąka, 4 szkl.

cukier puder, 2/3 szkl.

proszek do pieczenia, 2 łyżeczki

masło, 1

jajo, 1

żółtka, 2

kwaśna śmietana, pół szkl.

mielone orzechy, pół szkl.

powidła sliwkowe,

duże winogrona lub sliwki,

galaretki, 2 jednakowe

okrągłe biszkopty, ok. 48 szt.

polewa czekoladowa,

Krem: duży budyń śmietakowy, 1

mleko, 1/2 l

3 żółtka,

1 kostka masła,

1 szklanka cukru,

2 opakowania cukru waniliowego,

Opis przygotowania

czas przygotowania: do 90 min

1.Ciasto pawi ogon rozpoczynamy od, wymieszania ze sobą suchych składników tzn, mąki, cukru pudru oraz proszku do pieczenia a następnie dodać masło i za pomocą noża starannie posiekać wszystko razem.

2.Do tak przygotowanego ciasta dodać jajko, żółtka, śmietanę i zagnieść do uzyskania gładkiego ciasta, które odkładamy do lodówki, kiedy już będzie należycie wychłodzone wyjmujemy i dzielimy je na 4 równe części. Pierwszą rozwałkowaną część położyć na naszą formą (33x23 cm) i wstawić do piekarnika na ok. 15-20 min w temp. 200°C. Pozostałe 3 części ciasta na pawi ogon także rozwałkować(każdą osobo) na długość naszej blachy – musi być taka sama długa jak blacha ze spodem i na każdej nałożyć warstwę powideł i zmielonych orzechów, teraz bardzo ostrożnie zawinąć je dosyć luźno w rolady i upiec w temp. 200°C ok. 15-20 min.

 

3.Ugotować galaretki wg przepisu na opakowaniu i odstawić do zgęstnienia Na wykonanie kremu do ciasta pawi ogon, gotujemy budyń w mniejszej ilości mleka niż podano na opakowaniu, ugotowany odstawiamy do ostygnięcia (pilnując aby nam dzieci go nie zjadły). Ucieramy teraz masło z żółtkami , wsypujemy cukier oraz cukier waniliowy i dodajemy do niego łyżkami budyń aż do uzyskania konsystencji gładkiego kremu. Kiedy mamy już upieczone wszystkie części oraz krem, możemy przystąpić do połączenia ich ze sobą, w tym celu na upieczony spód smarujemy połowę kremu na który kładziemy 3 roladki obok siebie robiąc przerwy pomiędzy nimi, w które to układamy rzędem winogrona (mogą być też śliwki) zalewamy je gęstniejącą galaretką.

 

4.Kiedy już galaretka zgęstnieje smarujemy drugą częścią kremu a na nim układamy jeden przy drugim biszkopty. Zalewamy je gotową polewą czekoladową lub rozpuszczoną czekoladą. Możemy dodatkowo ozdobić nasze ciasto, za pomocą widelca, którym można wyrysować wzór kreskowy (na biszkoptach polanych polewą) daje to efektowny wygląd.Smacznego!!!!!!!

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin