KWAS ORTOKRZEMOWY W..doc

(46 KB) Pobierz
KWAS ORTOKRZEMOWY

KWAS ORTOKRZEMOWY I JEGO ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE

Krzem pierwiastek młodości

Przeszło 100 lat temu Ludwik Pasteur określił znaczenie kwasu krzemowego, jako substancji odgrywającej podstawową rolę w terapii .Jego intuicja wyprzedziła na dziesiątki lat najnowsze badania, jakie zostały wykonane w latach siedemdziesiątych na Uniwersytecie w Kolumbii w USA, które wykazały, że krzem ma ważne znaczenie życiowe dla wszystkich organizmów.  "Żadna materia żywa, żaden organizm nie może egzystować bez zwiazków krzemu".

Na świecie do dnia dzisiejszego wykonano około 6000 - 7000 prac badawczych w tej dziedzinie. Krzem jest jednym z najpowszechniejszych pierwiastków w przyrodzie. Stężenie krzemu w skorupie ziemskiej wynosi 27,6% - jest drugim z kolei po tlenie najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem. Nie występuje w formie elementarnej a jedynie w różnych odmianach dwutlenku krzemu - SiO2 ( krzemionki ), którego polimorficzne odmiany są znane między innymi jak kwarc, trydymit, krystobalit .

Krzem znajduje się w licznych krzemianach, glinokrzemianach (Kaolin, Bentonit, Ziemia okrzemkowa i in.) oraz we wszystkich organizmach żywych.

W organizmie ludzkim znajduje się około 0,0068% krzemu, a ilość jego maleje z wiekiem.

¨Najwięcej krzemu jest w aorcie, kościach i macicy.

Drogi pobierania związków krzemu przez organizm:
1. Wszystkie rośliny żywe ( nie suszone) zawierają rozpuszczalne związki krzemu, które po spożyciu mogą dyfundować przez błony śluzowe do krwioobiegu. Przypuszcza się że w żołądku w obecności kwasu solnego wyługowywane z pokarmu roślinnego związki krzemu przekształcają się w monomer kwasu ortokrzemowego, który łatwo dyfunduje przez błony śluzowe do krwioobiegu. Monomer Si(OH)4 łatwo ulega kondensacji i może tworzyć polimeryczne formy płaszczyznowe i przestrzenne, które ze względu na swą wielkość trudno dyfundują ze środowiska żołądka do krążenia.

2. Drugim bogatym źródłem przyswajalnych związków krzemu jest mleko wszystkich ssaków i produkty przetworzone z mleka.
 

3. Trzecie źródło to woda pitna, która zawiera rozpuszczone krzemiany alkaliczne sodowe i potasowe, z których w żołądku może tworzyć się monomer Si(OH)4.

H2SiO3+H2O=Si(OH)4
 

Związki krzemu mają charakter katalityczny w procesach metabolicznych jednakże jego rola na dzień dzisiejszy nie jest do końca wyjaśniona. Występujące w krwioobiegu związki krzemu wydalane są głównie z moczem i przez skórę.

Wydzielający się na powierzchni skóry ludzkiej koloid krzemowy przekształca się w żel, a żel pod wpływem temperatury ciała ludzkiego przekształca się w silica żel, to jest w masę porowata o bardzo rozwiniętych kanałach i kanalikach gdzie powierzchnia właściwa dochodzi do 10.000 m2/g żelu czyli około hektara/gram. Ta rozwinięta powierzchnia żelu krzemionkowego absorbuje związki organiczne wydzielające się wraz z potem (substancje łojowe, mocznik i inne związki organiczne).. W wyniku tego tlen zawarty w otaczającej atmosferze może te związki bardzo łatwo utlenić.

Ponadto tlen zawarty w powietrzu może po usunięciu łojotoku dyfundować poprzez żywy kolagen do głębszych warstw skóry. Ta droga może dyfundować do 2% tlenu ogólnie potrzebnego do oddychania, jednak te 2% stanowi podstawową ilość potrzebną w procesie oddychania samej skóry. Jeżeli na powierzchni skóry brak jest tego katalizatora utleniania wszelkiego rodzajów tłuszczów następuje zablokowanie dostępu tlenu do głębszych warstw skóry i rozpoczyna się proces gnilny, powodujący pojawienie się różnych schorzeń. Druga specyficzną właściwością żelu krzemionkowego jest zdolność do regulowania wilgotności powierzchni skóry.
Ze względu na to, że przekroczyliśmy wszelkie normy związane z uzupełnieniem na powierzchni skóry różnego rodzaju tłuszczów doprowadziliśmy do zablokowania dopływu tlenu do skóry, a tym samym rozpoczęcia szybkiego nieuchronnego procesu starzenia się, występującego w wyniku zaniku tkanki łącznej i sprężystej tuż pod powierzchnia skóry. Krzem - pierwiastek nieodzowny dla każdego żyjącego organizmu.

Wyciągi wodne ze świeżych ziół o dużej zawartości krzemianów były stosowane do leczenia : stanów zapalnych, trądziku różowatego, schorzeń skóry, grzybic, łupieżu, kruchosci paznokci, wypadania włosów i innych.

Krzem usuwa z komórek toksyczne substancje, poprawia kondycje tkanki łącznej, wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw:

¨ zakażeniom,

¨zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej,

¨zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka,

¨usuwa podrażnienia i stany zapalne skóry - szczególnie w okolicy szyi i ust,

¨poprawia wygląd skóry,

¨zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry,

¨usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym,

¨ogranicza wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost,

¨zwiększa wytrzymałość paznokci i wpływa na ich wzrost.

Podstawowym związkiem krzemu jest kwas ortokrzemowy (nieodzowny dla żyjącego organizmu) popularnie zwany uwodniona krzemionka w formie "żolu"(koloidu) lub "żelu". Dotychczas nie istnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne co do długotrwałego pobierania KWASU KRZEMOWEGO w dużych ilościach tak do wewnątrz, jak i do stosowania zewnętrznego.
Tak samo nie zaobserwowano działań "UBOCZNYCH" przy podawaniu zwiększonej ilości KWASU KRZEMOWEGO. (Doświadczenia wskazują na pozytywne działanie dla zdrowia tej substancji do leczenia skutków niedoboru krzemionki w organizmie)
 
Działanie kwasu krzemowego

¨ poprawia kondycję tkanki łącznej,

¨ wzmacnia zdolność obronna organizmu przeciw zakażeniom ,zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej,

¨  zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka,

¨ usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze,

¨ poprawia wygląd skóry,

¨ zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry,

¨ usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym,

¨ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost,

¨ zwiększa wytrzymałość paznokci i wpływa na ich wzrost.
 
Zastosowanie zewnętrzne kwasu krzemowego

¨ rany wszelkiego rodzaju,

¨oparzenia, w tym oparzenia słońcem,

¨stany zapalne na skórze,

¨ opuchlizny wszelkiego rodzaju,

¨ odleżyny na ciele,

¨trądzik młodzieńczy,

¨ uszkodzenia skóry, wyprzenia, maceracje, pęcherze,

¨ukąszenia przez owady,

¨nadmierna potliwość kończyn: rak i nóg,

¨swędzenie skóry,

¨ stany zapalne jamy ustnej, krwawienie z dziąseł, stany kataralne nosa.

 Stosowanie
Na chora powierzchnię nałożyć cienka warstwę KWASU KRZEMOWEGO i pozostawić przez 10 - 15 minut aż do całkowitego wyschnięcia. Nadmiar usunąć wilgotnym wacikiem. Zabieg powtarzać w miarę potrzeb. W przypadku jamy ustnej KWAS KRZEMOWY stosować jako pastę do zębów i do mycia protez dentystycznych. Przy stanach zapalnych niewielka porcję kwasu krzemowego (łyżkę stołowa) rozprowadzić językiem w miejsca chore i pozostawić bez płukania.
Przy przeciwdziałaniu katarowi wprowadzić niewielka ilość KWASU KRZEMOWEGO do nosa i wciągnąć powietrze, powstrzymać przy dalszym wysięku substancji kataralnej.

Działanie Kwasu Krzemowego

·  przyspiesza gojenie się ran,

·  szybko usuwa stany zapalne,

·  aktywizuje proces tworzenia się nowej tkanki,

·  przy oparzeniach przynosząc natychmiastowa pomoc,

·  działa ochładzająco,

·  przy podrażnieniach od ukąszeń przez owady łagodzi stany zapalne,

·  w jamie ustnej przyspiesza znacznie gojenie, łagodzi ból,

·  przeciwdziała krwawieniu dziąseł,

·  w stanach katarowych hamuje wysięk z nosa,

·  zmienia środowisko uniemożliwiając rozwój infekcji wywołującej katar.
 

Pod koniec lat osiemdziesiątych opracowano pierwsze kosmetyki  krzemowe Ich zastosowanie jest bezpieczne, nie ma żadnych przeciwwskazań przy ich użyciu. Nie powodują uczuleń i mogą być stosowane przez alergików.

Kosmetyki te działają odmiennie niż dotychczas znane. Nie wnoszą do organizmu zbędnych substancji, natomiast usuwają z komórek złogi i substancje toksyczne, otwierają drogę do dyfuzji tlenu, regenerują skórę.

Kosmetyki krzemowe zwiększają komfort życia, dają uczucie poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia, usuwają wady związane z wiekiem. Powodują wygładzenie i wyczyszczenie skóry, uwydatniają jej delikatność, naturalność i piękno. Wszystkie wyroby są testowane dermatologicznie i maja atest.

Kosmetyki krzemowe:

Szampon & Balsam, Szampon krzemowy, Szampon z kolagenem i elastyna, Szampon z prowitaminą B5, Szampon z prowitaminą "Tło litosfery", Szampon krzemowo - ziołowy, Jajeczny szampon do włosów, Szampon " Tło litosfery", Balsam do włosów, Balsam do włosów "Tło litosfery" Mydło w płynie "Tło litosfery", Płyn do kąpieli, Płyn do kąpieli "Tło litosfery Krem krzemowy półtłusty, Krem krzemowy młodzieżowy,  Krem "Tło litosfery", Czarodziejski krem "Alicja", Krem "Mat jedwabisty", Krem jedwabisty pod oczy, "Królowa" krem witaminowy, Krem ochronny zimowy, Krem ochronny na wiosnę, lato, jesień, żel do golenia, dezodorant do obuwia, Maseczka kosmetyczna z kolagenem i elastyna, Maseczka kosmetyczna, Balsam przeciw trądzikowi, Balsam "Tło litosfery" do pielęgnacji cery z trądzikiem, ,Balsam do paznokci, Balsam po goleniu, Balsam do stóp p. potliwości, Balsam do rak przeciw potliwości, Balsam przeciw wągrom, Pasta do zębów niepieniąca (bez fluoru), Pasta do zębów pieniąca (bez fluoru), Compedium krzemowe do jedzenia (kwas ortokrzemowy ), Krem Kobaltowy, Krem do rak "Retinol" Wszystkie wyroby są przebadane dermatologicznie i maja atesty. ia.

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin