WSZOP ZASADY REAL. PRAC DYPL..doc

(32 KB) Pobierz
ZASADY REALIZACJI PRAC DYPLOMOWYCH NA STUDIACH STACJONARNYCH I NIESTACJONARNYCH

ZASADY  REALIZACJI  PRAC  DYPLOMOWYCH  NA  STUDIACH  STACJONARNYCH  I  NIESTACJONARNYCH

w WYŻSZEJ  SZKOLE  ZARZĄDZANIA  OCHRONĄ PRACY.

Uszczegółowienie § 28 – 34 Regulaminu studiów.

 

1.      Sprawami formalnymi, technicznymi i organizacyjnymi związanymi z realizacją i obroną prac dyplomowych zajmuje się Pełnomocnik Rektora ds. Prac Dyplomowych

2.      Pełnomocnik na I spotkaniu ze studentami przedostatniego semestru studiów przedstawia ogólne zasady kreowania tematów i realizacji prac dyplomowych. Tematy prac powinny być związane z daną specjalnością lub kierunkiem studiów, sugeruje się studentom zgłaszanie propozycji tematów ściśle związanych ze swoją pracą zawodową lub zainteresowaniami zawodowymi.

3.      Temat pracy precyzuje się w dwóch etapach, na rok przed planowanym terminem ukończenia studiów.

·         Etap I – student na Karcie zgłoszenia tematu proponuje roboczy temat pracy lub hasłowy zakres swoich zainteresowań oraz wskazuje potencjalnego promotora pracy. Pełnomocnik nadzoruje równomierny rozdział tematów dla Promotorów (max. 15 prac) oraz eliminuje przypadki powtarzania się tematu.

·         Etap II Na Karcie tematu pracy dyplomowej zostaje sprecyzowany uzgodniony ze studentem temat oraz ramowy spis treści. Kartę podpisuje Promotor, a temat zatwierdza Kierownik jednostki (Zakładu/ Katedry) odpowiedzialnej za daną specjalność.

Uwaga: Studentom niezdecydowanym w tym zakresie Pełnomocnik oferuje tematy prac przygotowane przez Kierowników Jednostek odpowiedzialnych za daną specjalność.

4.      Tematy prac i ich zakres merytoryczny należy sprecyzować w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące (15 kwiecień lub 30 listopad dla rocznika rozpoczynającego studia w               semestrze letnim).

5.      Pełnomocnik po tym terminie przekazuje Prorektorowi/Prodziekanowi ds. studenckich zestawienie tematów wraz z Promotorami do ich zaakceptowania.

6.      Student wraz z zatwierdzoną kartą pracy dyplomowej otrzymuje Kartę konsultacyjną, na której promotor ma obowiązek odnotowywać i nadzorować prawidłowy przebieg jej realizacji. Ostatni wpis w tej karcie powinien brzmieć „praca nadaje się do druku”.

7.      Zmiana tematu pracy dyplomowej oraz ewentualnie promotora może nastąpić z przyczyn obiektywnych nie później niż na początku ostatniego semestru.

8.      Przy pisaniu pracy dyplomowej i dla ujednolicenia formy edycyjnej prac sugeruje się studentom korzystanie z Vademecum Dyplomanta. Zaleca się aby układ pracy był przejrzysty i składał się z części literaturowej „Przegląd piśmiennictwa” oraz z części „Badania własne”.

9.      Student przedstawia pracę w dziekanacie w terminach określonych w regulaminie studiów w formie pisemnej ( 2 egz. pisane jednostronnie i jeden dwustronnie) oraz w wersji elektronicznej. Prace przechowywane są zgodnie z Zarządzeniem Rektora.

10.  Pracę opiniują: Promotor oraz Recenzent wyznaczony przez Pełnomocnika w porozumieniu z kierownikiem jednostki odpowiedzialnej za daną specjalność. Przyjmuje się zasadę, że w przypadku kiedy promotorem jest samodzielny pracownik naukowy wówczas recenzentem jest pracownik ze stopniem doktora i odwrotnie gdy promotorem jest  doktor na recenzenta powołuje się samodzielnego pracownika naukowego.

11.  Komisję Egzaminu Dyplomowego powołuje Rektor/Dziekan, a w skład wchodzą:

·         Prorektor ds. Studenckich/ Prodziekan ds. Studenckich

·         Promotor

·         Recenzent

·         Sekretarz

 

W uzasadnionym przypadku Rektor/Dziekan na Przewodniczącego Komisji Egzaminu Dyplomowego może powołać Pełnomocnika ds. Prac Dyplomowych.

 

12.  Egzamin dyplomowy jest egzaminem ustnym i składa się z dwóch części. W pierwszej części odbywa się 10 minutowa prezentacja pracy dyplomowej z wykorzystaniem środków audiowizualnych. W drugiej części Dyplomant odpowiada na pytania Promotora i Recenzenta dotyczące pracy oraz na pytania absolutoryjne z zakresu danej specjalności zadawane przez Przewodniczącego komisji.

13.  Komisja ocenia jakość prezentacji, odpowiedzi na pytania promotora i recenzenta oraz odpowiedzi na pytania absolutoryjne. Ocena końcowa z egzaminu ustalana jest zgodnie z regulaminem studiów.

14.  Absolwenci otrzymują dyplomy ukończenia studiów na uroczystym rozdaniu dyplomów w obecności władz Rektorskich/Dziekańskich.

 

Pozostałe zasady realizacji prac dyplomowych i prowadzenia egzaminu dyplomowego opisane są w Regulaminie Studiów.

 

Załączniki:

1.      Karta zgłoszenia tematu

2.      Karta pracy dyplomowej

3.      Karta konsultacyjna

4.      Vademecum Dyplomanta.

5.      Przykładowy zestaw pytań absolutoryjnych dla studentów specjalności BHP

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin