Konspekt 4 gry i zabawy szybkościowe.doc

(36 KB) Pobierz

LEKKAATLETYKA

Temat lekcji:  Gry i zabawy z akcentem na szybkość

 

Kl.

Czas: 45 min

Liczba ćw:

Cel poznawczy: poznanie nowych zabaw terenowych

Cel kształtujący: Kształtowanie szybkości

Cel wychowawczy: Współpraca w grupach i z partnerem

Metoda: toru przeszkód, analityczno-syntetyczna

Przybory: woreczki, chorągiewki, szarfy, skakanki

 

lp

Tok lekcji

Opis ćw. Lub zabawy

Czas i ilość Powt.

Graficzny obraz ruchu

Uwagi metodyczne

I

Część wstępna:

- zbiórka

- powitanie

- sprawdzenie obecności

- podanie tematu lekcji- zadania

- zabawa ożywiająca

„Berek czarodziej” Jedna osoba jest berkiem, która goni pozostałych uczniów. Gdy berek dotknie którąś z osób uciekających, wówczas ta zatrzymuje się i przyjmuje postawę kuczną– jest zaczarowana. Partner, aby odczarować kolegę, musi przez niego przeskoczyć.

5 min

        N

  Xxxxxxxxx

  xxxxxxxxxx

 

 

 

 

Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa na lekcji.

II A

Rozgrzewka:

-RR

-NN

-RR/NN

-TT w płaszczyźnie strzałkowej

-TT w płaszczyźnie czołowej

-TT w płaszczyźnie złożonej

-ćw mm grzbietu

-ćw mm brzucha

-podskoki

-przebieżki

-wieloskoki

 

 

Część główna:

Podział klasy na drużyny rozłożenie sprzętu, wyścigi.

-W biegu naprzemianstronne krążenia RR w przód i w tył

- Obustronne krążenia RR w przód i w tył

- W truchcie, krążenia nadgarstków, na zewnątrz i do wewnątrz

- „zbieranie grzybków”

- Przekładanka bokiem

 

- przejście przez szarfę

- skoki na skakance- żabka 10x

- slalom

-powrót sprintem

 

,,Łap złodzieja”

Na boisku wyrysowane są linie. Jeden z szeregów ustawia się na linii startowej, drugi zaś na linii wyznaczonej 10 metrów przed metą. Gracze stają twarzami do siebie w pozycji równocześnie i początkowo biegną do siebie. Gracze znajdujący się bliżej woreczków zabierają je i jak najszybciej uciekają na linię mety nie dając się dogonić. Powtarzając grę złodzieje występują w roli goniących.

20 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 min

 

 

 

Część końcowa:

Ćwiczenia rozluźniające.

Wyprost- wdech, skłon- wydech

2 min

 

 

 

Zbiórka, podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, wspólny powrót do szkoły

 

2 min

x x x x x x x x

 

           N

Po podsumowaniu zajęć wyznaczam dzieci do zebrania sprzętu,

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin