konspekt 22 AEROBIC.doc

(32 KB) Pobierz

AEROBIC

Temat: Kształtowanie cech motorycznych w układzie tanecznym

Kl.

Czas: 45 min

Liczba ćw:

Cel poznawczy: poznanie nowego układu

Cel kształtujący: Kształtowanie wytrzymałości , siły mięśniowej , koordynacji

Cel wychowawczy: Współpraca w grupach i z partnerem

Metoda: Poglądowa, analityczno-syntetyczna

 

lp

Tok lekcji

Opis ćw. Lub zabawy

Czas i ilość Powt.

Graficzny obraz ruchu

Uwagi metodyczne

I

Część wstępna:

- zbiórka

- powitanie

- sprawdzenie obecności

- podanie tematu lekcji

- rozgrzewka

-marsz w miejscu,

-marsz w rozkroku,

-step touch,

-step otuch, RP w górę, zmiana RL w górę

-L step,

-double step, ramiona na biodrach

-double step , krążenie RR na zewnątrz

 

20 min

        N

  Xxxxxxxxx

  xxxxxxxxxx

 

 

 

 

Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa na lekcji.

II

Część główna

Układ choreograficzny

-przeplatanka na

końcu knee up x2/16T

-v- step po„L” w

prawo:/8T RR zakładane na kark

-knee up w przód

i w tył (z pół obrotem):

RR w górę

-mambo +

schasse: PN/4T LN/4T

-1,2,3 kroki w

przód 4- kolano góra/4T

-1,2,3 kroki w tył

4- kolano góra/4T

-heel back LN,1x

PN, 1x LN 2x/8T

20 min

 

 

 

Część końcowa

ćwiczenia rozluźniające

 

Zbiórka, podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, pożegnanie

-w poz. rozkrocznej, RR w górę wdech, opust RR-wydech

 

 

Po podsumowaniu zajęć wyznaczam dzieci do zebrania sprzętu, żegnam się.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin