Zastosowanie glinki(1).doc

(140 KB) Pobierz
Zastosowanie glinki

 

Zastosowanie glinki

Maseczki z glinki dodają skórze witalności, działają stymulująco na naturalny system regeneracji , skutecznie eliminują złogi tłuszczu, toksyn, jednocześnie dostarczając cennych minerałów dla zdrowia skóry. Idealnie pielęgnują wygładzają, ujędrniają skórę. Usuwają martwe komórki warstwy rogowej, ograniczają pękanie naczyń krwionośnych. Poprawiają ukrwienie. Działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie. Wysoka zawartość w glince dwutlenku tytanu nadaje skórze pięknej "porcelanowej" bieli a także tworzy naturalną ochronę przed promieniami UVA i UVB.

Badania dermatologiczne dowodzą że glinka nie uczula, nie podrażnia, nie wysusza skóry.

RODZAJE GLINEK:

Glinka zielona: Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale leczy trądzik, wypryski,nwrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom. Ma także szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego - okłady lecznicze i wyszczuplające. W kosmetyce profesjonalnej używana jest również do zabiegów formowania sylwetki Body Wrap. Do tego celu we Francji tradycyjnie stosuje się postać glinki zielonej GRANULAT.

Glinka czerwona: szczególnie dobrze działa na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Zwiera dużą ilość krzemu, żelaza, aluminium oraz wapń ,magnez, sód, potas, tytan i mangan. Podobnie jak inne glinki łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. W rezultacie skóra staje się świeża, gładka i aksamitna o brzoskwiniowym zabarwieniu. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.

Glinka różowa: 100% naturalna, bardzo delikatna glinka różowa jest połączeniem dwóch różnych naturalnych glinek: białej i czerwonej. Została opracowana w laboratorium jako najlepsza mieszanka, która daje delikatną kompozycję glinki różowej, z zachowaniem wszelkich atrybutów glinek czerwonej i białej. Glinka różowa zawiera m.in.: krzem, aluminium, żelazo, magnez, sód, potas, wapń. Występujące mikroelementy powodują, że glinka różowa ma właściwości zabliźniające, dezynfekujące i wygładzające. Będąc glinką bardzo delikatną posiada jednocześnie, tak jak inne glinki, właściwości absorpcyjne. Glinka różowa ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.

Glinka żółta: Nowością na polskim rynku jest glinka żółta. Jej struktura, skład i działanie przypomina glinkę czerwoną. Charakteryzuje się jednak większą niż inne glinki zawartością żelaza. Z dużym powodzeniem stosowana jest do cery tłustej, a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej. Łagodnie oczyszcza twarz, remineralizując.

Glinka biała: jest produktem w 100% naturalnym (nawet proces suszenia odbywa się na słońcu), a jej zaskakujące i bardzo kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. To glinka z dużą zawartością aluminium, które decyduje o właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód. Jest łagodną glinką do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.

Zastosowanie glinki:

Maski
Cera sucha , zmęczona i zwiotczała: Do sproszkowanej glinki (10g) dodajemy 2 łyżeczki oliwy z oliwek (lub pół żółtka). Mieszać do uzyskania gładkiej masy.Maseczka powinna mieć konsystencję pasty. Nałożyć na twarz i trzymać ok. 20min. Następnie zmyć maseczkę ciepłą przegotowaną wodą i nałożyć krem stosowny dla rodzaju skóry. Stosować 1-2 razy tygodniowo.

Cera tłusta trądzikowa z wypryskami: Zawartość opakowania (10g) wymieszać z przegotowaną wodą (10ml to jest ok. 2 łyżeczki) do uzyskania konsystencji gęstej papki. Grubą warstwą nałożyć na twarz i trzymać ok. 20 min. Przemyć twarz ciepłą wodą. Stosować codziennie , do uzyskania efektu.
Maseczki można stosować miejscowo na stany zapalne skóry, pryszcze , wypryski. Wieczorem nakładamy 2 centymetrową warstwę maseczki na zainfekowane miejsce , przykrywamy wacikiem pozostawiamy na noc, a rano zmywamy.

Nacieranie

20 g glinki wsypać do 150 ml letniej przegotowanej wody. Pozostawić na 2-3 godziny. Wstrząsnąć przed użyciem. Dobrze umyć ręce, wacik zanurzyć w glinianej wodzie i nacierać chore miejsce. Wskazania do stosowania: Kuracja wspomagająca leczenie okładami.

Zawijanie

W przypadku gdy ciężko jest nałożyć opatrunek ( oczy, uszy i inne) można robić zawijanie. Należy wziąć masę glinianą, namoczyć w niej gazę i nałożyć na chore miejsce. Wierzch przykryć wełnianą tkaniną. Gazę namoczoną w glinianej wodzie trzeba często zmieniać. Zabiegi tego typu można wykonać na większej powierzchni ciała.

Okłady

Glinkę wsypać do szklanego, porcelanowego lub glinianego naczynia, zalać świeżą ( najlepiej mineralną) wodą tak, aby pokrywała ona glinkę całkowicie. Po chwili masę wymieszać drewnianą łopatką ( nie może być metalowa ). Masa powinna być jednolita , bez grudek i mieć konsystencję maści. Przed zastosowaniem naczynie wystawić na słońce lub w pobliżu innego źródła ciepła. Pozostawioną w naczyniu nie wykorzystana zaschniętą glinkę możemy wykorzystać ponownie po dolaniu wody i wymieszaniu.

 

Mycie zębów

Zanurzyć mokrą szczoteczkę w proszku. Myć zęby i dziąsła tak jak zwykłą pastą. Glinka skutecznie usuwa kamień nazębny, zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

Kąpiele

Częściowe: Do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć ręce i nogi w roztworze 20-30 min. Roztwór można wykorzystać 2-3 razy. Przed użyciem dobrze jest wystawić roztwór na działanie promieni słonecznych.

Całościowe: Do wanny wsypać 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel przyjmować przez ok.15-20 min. Kąpiel stosować przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco.

Mycie włosów

Wymieszać: 10g glinki, 20ml wody, 1 żółtko kurze. Powstałą pastę nanieść na włosy i trzymać 15 min. Spłukać wodą. Pielęgnacja włosów glinką zmniejsza ich łamliwość i wypadanie, a także poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo.

 

 

Glinka - dar ziemi

W odpowiedzi na narastającą lawinę uczuleń, podrażnień skóry wzrasta rynek preparatów ekologicznych opartych na wiedzy czerpanej z dziedzictwa starych kultur i cywilizacji. Coraz częściej firmy farmaceutyczne i kosmetyczne sięgają po bogactwa natury i dary ziemi. Niewątpliwie do takich bogactw ziemi należy zielona glinka kambryjska - najskuteczniejsza z glinek.

Liczne testy laboratoryjne dowodzą, że jest to kopalina pochodzenia wulkanicznego o doskonale zbilansowanym - pod kątem oddziaływania na organizmy żywe - składzie. Sztuczne przetwarzanie pokarmów, zanieczyszczenie środowiska (głównie kwaśne deszcze, nawożenie związkami azotu itd.) zubożają środowisko a tym samym organizmy w makro i mikroelementy. 100 procentowy produkt zielona glinka kambryjska- uzupełnia te niedobory.

Uzdrawiające moce glinki doceniono już w starożytnym Egipcie. Egipcjanie używali glinki w procesie mumifikacji zwłok, gdyż znali jej właściwości oczyszczające i konserwujące. Słynny arabski medyk Awicenna w "Historii naturalnej" szczegółowo opisał właściwości glinki, oraz metody leczenia. Grecki lekarz Dioscordies przypisywał glince aktywizujące siły witalne. Znani niemieccy naturopaci zeszłego stulecia:Kneipp, Just, Felke z dobrym skutkiem stosowali glinkę jako naturalny środek leczniczy.

Obecnie glinka jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych w Europie lekiem o szerokim spektrum działania. W oficjalnej medycynie leczenie glinką stosuje się przy schorzeniach skóry, chronicznych i ostrych stanach zapalnych stawów, kręgosłupa, mięśni, nerwów obwodowych, stanach pourazowych (stłuczeniach, rozciągnięciu więzadła, złamaniach kości), chronicznych i stanach zapalnych schorzeń żeńskiej sfery płciowej, chronicznym stanie zapalnym woreczka żółciowego, chronicznych zaparciach i innych. Glinka jest również komponentem wielu bardzo znanych preparatów leczniczych oraz kosmetyków.

Glinkę stosuje się w wielu światowej sławy uzdrowiskach oraz szpitalach Niemiec i Szwajcarii w leczeniu różnych chorób, szczególnie gruźlicy.

W czym tkwi jej moc i siła?

Glinka ma w zasadzie wszystkie makro i mikroelementy, niezbędne dla człowieka, takie jak: krzem, fosfor, żelazo, azot, wapń, magnez, potas aluminium, cynk, miedź, selen itd. przy czym w formie dobrze przyswajalnej przez organizm człowieka. Skondensowane pierwiastki w glince gwarantują uzupełnienie niedoboru pierwiastków i soli mineralnych w organizmie.

Na płaszczyźnie elektrycznej glinka przyciąga cząstki o ładunku dodatnim, a większość substancji toksycznych ma właśnie ładunek dodatni. Zdumiewające są wręcz absorbcyjne właściwości glinki. Usuwa wszystkie toksyczne substancje i drobnoustroje z organizmu, stanowi barierę dla czynników chemicznych. Działa jak antyseptyk i antybiotyk zarazem. Zapobiega rozmnażaniu bakterii poprzez aktywizowanie mechanizmów obronnych.

Skład zielonej glinki kambryjskiej

Zawiera szereg makro i mikroelementów, w formie najlepiej przyswajalnej przez organizm człowieka.

·         Krzem (56%) - główny składnik - poprawia oraz utrzymuje właściwą elastyczność skóry i naskórka, wzmacnia i uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych oraz limfatycznych (działanie przeciwwysiękowe); wywiera wpływ przeciwzapalny, przeciwmiażdżycowy, lipotropowy (reguluje gospodarkę lipidową), zwiększa krzepliwość krwi. Wzmacnia włosy i paznokcie.

·         Wapń i magnez należą do tzw. budulcowych składników organizmu. Są niezbędne dla prawidłowego działania układu nerwowego i krwionośnego. Szczególnie ważna jest obecność magnezu- pierwiastka, który w świetle najnowszych badań zapobiega nowotworom, stresom i innym chorobom cywilizacyjnym.
Brak wapnia jest przyczyną dużej podatności na stresy, alergie, bolesnych skurczów niektórych mięśni.

·         Potas wraz z sodem regulują gospodarkę wodną w organizmie, a sam potas reguluje pracę serca i pomaga w wydalaniu toksyn z organizmu.

·         Glin pełni ważne funkcje w trawieniu jelitowym, jest bardzo ważnym mikroelementem biorącym udział w wielu procesach biochemicznych.

·         Kobalt występuje we wszystkich tkankach organizmu. Największe jego stężenie jest, w wątrobie, nerkach i kościach. Jest pierwiastkiem wchodzącym w skład witaminy B12. Zapotrzebowanie na kobalt jest niewielkie i wynosi około 2 miligramy roczne. Niedobory kobaltu są równoznaczne z niedoborami witaminy B12. Powodują one niedokrwistość, zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego, ograniczenie i zaburzenia procesów anabolicznych, zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego takie jak: dezorientacja, zmienność nastrojów, pobudzenie, zaburzenia widzenia, halucynacje itp.

·         Cynk uczestniczy w wytwarzaniu substancji hormonopodobnych - prostaglandyn, regulujących ciśnienie krwi, rytm pracy serca, funkcje wydzielnicze skóry, poziom cholesterolu w krwi. Wzrost kośćca i jego przemiany w wieku dojrzałym przebiegają przy współudziale cynku. Cynk przyspiesza gojenie ran zewnętrznych i wrzodów przewodu pokarmowego, utrzymuje odporność skóry na infekcje, uczestniczy w detoksykacji alkoholu w wątrobie. Poprawia sprawność intelektualną, a w wieku starszym zapobiega rozwojowi demencji starczej, prawdopodobnie dzięki zapobieganiu uszkodzeniom naczyń włosowatych w mózgu. Cynk zwiększa sprawność układu odpornościowego uczestnicząc w powstawaniu limfocytów T oraz wykazuje działanie antywirusowe.

·         Selen wzmacnia układ immunologiczny , usprawnia odtruwanie organizmu (przyśpiesza detoksykację), czyli unieszkodliwianie toksyn, w tym trądzikotwórczych), chroni wątrobę, działa przeciwnowotworowo, zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej, reguluje gospodarkę hormonalną i tłuszczową, działa przeciwzapalnie.

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin