Irydologia.doc

(36 KB) Pobierz
Irydologia

Irydologia

| Drukuj |

 


Irydologia to ocena aktualnego stanu naszego zdrowia, ale przede wszystkim prognozowanie wystąpienia chorób i profilaktyka. Inaczej mówiąc jest to studiowanie tęczówki oka, aby z jej wyglądu wywnioskować o aktualnych i przyszłych chorobach człowieka.

Twoje oczy nie są już zatem tylko i wyłącznie zwierciadłem duszy, lecz także i ciała. Dostarczają informacji o predyspozycjach do niektórych chorób, pozwalają ocenić stan Twojego zdrowia. Na tęczówce zapisany jest stan zdrowia narządów wewnętrznych i zewnętrznych oraz informacja o tym, jakimi chorobami jesteśmy dziedzicznie zagrożeni.
Jeszcze parę lat temu czytanie z oczu byłoby uznane za oszustwo. Dzisiaj to uznana nauka - irydologia. Coraz więcej lekarzy zajmuje się tego typu badaniami i coraz więcej osób z nich korzysta.
Zwolennicy irydologii koncentrują się na tęczówce, twierdząc, że jej powierzchnia informuje o zdrowiu wszystkich organów ciała. Prawa tęczówka ukazuje stan organów po prawej stronie ciała, a lewa po lewej. Górna część tęczówki pokazuje głowę, dolna stopy, a pomiędzy nimi rozciągają się pozostałe organy człowieka. Irydolog potrafi w dużej ilości przypadków, bez żadnych dodatkowych badań, określić co się dzieje w organizmie pacjenta, rozpoznając chorobę w stadium, kiedy jest ona praktycznie nie wykrywalna innymi metodami.
Można powiedzieć, że Twój zwykły lekarz rodzinny pierwszego kontaktu w większości przypadków nie udzieli Ci wielu informacji na temat Twojego zdrowia, a jego pobieżna diagnoza może okazać się błędna. Wizyta ogranicza się jedynie do ogólnych informacji i kończy się zazwyczaj wypisaniem recept na lekarstwa, które nie zawsze są odpowiednio dobrane do stanu zdrowia. Takie niestety są fakty, dlatego warto odwiedzić irydologa, który pomoże Ci ocenić aktualny stan Twojego zdrowia.
Irydodiagnostyka (badanie irydologiczne), w odróżnieniu do wspomnianej wyżej wizyty lekarskiej, jest całkowicie bezbolesna i polega na patrzeniu w oczy, a konkretnie na sporządzeniu swoistej mapy tęczówki oka. Lekarz irydolog potrafi w znacznej części przypadków i to bez żadnych dodatkowych badań, określić co się dzieje w organizmie pacjenta, rozpoznając chorobę w takim stadium, kiedy jest ona praktycznie nie wykrywalna innymi metodami.
Oko jest jednym z najbardziej wrażliwych narządów naszego ciała. Bardzo szybko reaguje na zmiany w układzie krwionośnym i nerwowym, które zazwyczaj są wynikiem procesów chorobowych zachodzących w organizmie. Dzieje się tak dlatego, iż właśnie w oku umiejscowione są zakończenia połączeń nerwowych powiązanych z każdym narządem wewnętrznym i każdą częścią naszego ciała. Stąd właśnie wygląd tęczówki zdradza obecny stan naszego zdrowia, a także zmiany jakie zaszły w przeszłości lub jakie mogą się jeszcze pojawić.
Lekarz irydolog na podstawie wyglądu naszych oczu, a szczególnie kolorowej ich części, bez najmniejszego problemu rozpozna na jaką chorobę cierpimy, w jakiej kondycji jest każdy układ i narząd wewnętrzny, z jakimi chorobami będziemy borykać się w przyszłości. Może wskazać wrodzone predyspozycje do pewnych schorzeń, o czym wnioskuje m.in. na podstawie tzw. słabych punktów naszego organizmu. Diagnozowanie chorób za pomocą irydologii pozwala ponadto na ustalenie stopnia zatrucia organizmu. Dzięki tej nauce łatwo możemy ocenić stan układu odpornościowego. Aby diagnozować, który narząd albo cały układ niedomaga, wystarczy wiedzieć w której części tęczówki usytuowane jest pożądane zakończenie nerwowe.
Diagnoza z tęczówki jest bezbolesna i nieszkodliwa dla oczu. Lekarz ogląda obie gałki oczne w lampie szczelinowej, która powiększa obraz kilkadziesiąt razy i rozjaśnia tęczówkę, dzięki temu wszystkie zmiany na ich powierzchni są dokładnie widoczne. Stawiając diagnozę irydolog uważnie ogląda całe oko. Zwraca uwagę na kształt i umiejscowienie źrenicy, odcień bieli gałki ocznej oraz wygląd spojówki. Głównie jednak koncentruje się na tęczówce.
Przyjmuje się, że lekarz irydolog nabywa zdolności samodzielnego diagnozowania po obejrzeniu kilku tysięcy tęczówek i skonfrontowaniu swoich obserwacji z rozpoznaniami opisanymi w historii choroby pacjenta, a potwierdzonymi innymi metodami diagnostycznymi. Z tego powodu nawet w krajach, gdzie irydologia od lat jest jednym z przedmiotów wykładanych na uczelniach medycznych, samodzielnie praktykuje kilku, kilkunastu lekarzy irydologów. Znacznie więcej wykorzystuje objawy tęczówkowe w odniesieniu do swojej podstawowej specjalności.
W krajach Europy Zachodniej i w USA irydodiagnostyka zdobywa wśród lekarzy coraz większą ilość zwolenników. Automatycznie spowodowało to rozwój nowoczesnych technik ułatwiających obserwacje tęczówki. Dla celów irydologii stosuje się urządzenia telewizji barwnej, urządzenia komputerowe takie, które mogą zapewnić wysoką jakość obrazu i wierność odtwarzania. Tego rodzaju system wizualny umożliwia obserwację tęczówki w znacznym powiększeniu (do ok. 50 razy) i różnych ujęciach.
Diagnostyka z tęczówki sprawdza się w 80 do 95%. Nie da się jej jednak stosować u dzieci do 4 roku życia ze względu na nie w pełni wykształconą tęczówkę oraz u osób po operacjach oczu.
Odpowiedzialny irydolog nie może zniechęcać pacjenta do leczenia się u lekarzy medycyny konwencjonalnej. Po wykryciu choroby można rozpocząć profilaktykę i zapobieganie jej dalszemu rozwojowi, np. za pomocą ziołolecznictwa. W przypadku podejrzenia poważnych, czy przewlekłych schorzeń irydolog powinien skierować pacjenta na badania specjalistyczne.
Ocena irydologiczna nie jest równoznaczna z diagnostyką lekarską. Obu tych metod nie wolno ze sobą porównywać szukając w nich konkurencyjności. Jest to metoda uzupełniająca. Irydologia ma głównie zastosowanie w profilaktyce zdrowotnej, w wielu przypadkach potrafi zastąpić bolesne i kosztowne badanie, ale w żadnym wypadku nie należy od razu odrzucać fachowego badania lekarskiego

 Źródło artykuł: www.republika.pl

 

REKOMENDOWANI IRYDOLODZY: lek. med. Halina Kowalczyk , okulista , homeopata 

tel. 0-44 714 3232

 

Zamknij okno

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin