Lewitujace pudelko Fearsona.doc

(22 KB) Pobierz

Latające pudełko Fearsona jest przykładem triku lewitacyjnego. Do wykonania iluzji nie są potrzebne liny unoszące iluzjonistę nad ziemią.

 

Przed widzami leży plastikowe pudełko o takiej konstrukcji, dzięki której widać co w nim się znajduje, patrząc od boku, i jest możliwe stanięcie w nim stopami, wchodząc od góry. Gdy iluzjonista stoi w pudełku, pomiędzy swoimi stopami ma poprzeczkę, która jest jednocześnie przekątną pudełka. Do pudełka jest również przyczepiony sznurek łączący jeden bok bryły z drugim.

 

Pudełko stoi bokiem do widzów. Iluzjonista wchodzi do pudełka. Po chwili zaczyna się wewnątrz niego unosić - widać dwie stopy iluzjonisty unoszące się nad ziemią. Iluzjonista zakłada sobie na szyję sznurek i unosi się w powietrze z tą różnicą, że całe pudełko unosi się nad ziemią, a nie tylko stopy iluzjonisty wewnątrz pudełka.

 

WYKONANIE

 

Wewnątrz pudełka znajduje się lustro (jest ustawione w poprzek). Widzowie widzą tylko jedną stopę, a druga stopa jest tak naprawdę lustrzanym odbiciem tej pierwszej. Gdy iluzjonista podnosi jedną stopę, widzowie odnoszą wrażenie lewitacji, ponieważ widzą dwie stopy w powietrzu, nie zdając sobie z tego sprawy, że druga stopa jest w rzeczywistości odbiciem pierwszej, która jest uniesiona. Gdy iluzjonista zakłada sobie na szyję sznurek, opiera cały swój ciężar na stopie, która jest zasłonięta przez lustro. Może podnieść pudełko nad ziemię, ponieważ w spodzie pudełka znajduje się dziura, dzięki której iluzjonista wchodząc do bryły zasłoniętą stopą cały czas dotyka podłogi.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin