Zabawy-metodyka.doc

(28 KB) Pobierz
Zabawy (metodyka)



Zabawy (metodyka)

 

·         Sałatka owocowa

Uczestnicy siedzą w kręgu (na krzesłach albo na podłodze i wtedy znaczymy miejsca np. szarfami). Odliczamy do 4. i oznaczamy liczby owocami tzn. 1 to banany, 2 to jabłka, 3 to pomarańcze a 4 to gruszki. Jedna osoba siedzi w środku i na jego komendę np. „jabłka” to wszystkie jabłka zmieniają się miejscami itd. Kiedy „sałatka owocowa” to wszyscy się zamieniają  się miejscami. Jedna osoba zostaje na środku.

 

·         Pociąg imienny

Jedna osoba chodzi w kółko i doczepiają się kolejno osoby i powtarza się ich imiona np. „to Kasia to Kasia to Kasia, Kasia, Kasia” (w rytm stukotu kół)

 

·         Podawanie piłki w kole.

Gdy dostanie się piłkę wypowiada się słowa: „ nazywam się imię, dostałam piłkę od imię i daję ją imię

·         Osoby stoją w okręgu.

Jedną lub kilkoma piłkami rzuca się w kole. Przed rzutem do danej osoby mówi się jej imię.

·         Osoby stoją w dwóch rzędach naprzeciwko siebie

i prowadzący wydaje komendy „witamy się jak znajomi na ulicy, witamy się jak szef z pracownikiem, witamy się jak nauczyciel z uczniem, witamy się jak starzy przyjaciele” itp.

·         Stoimy w okręgu.

Prowadzący wydaje komendę „pozdrawiamy wszystkich którzy …(np. kto ma czarne skarpetki itp.)” i uczestnicy wchodzą do środka i machają do pozostałych

·         W kole. Wskazuje się ręką na dana osobę, krzyczy jej imię i biegnie na jej miejsce. W tym czasie zanim się do niej dobiegnie to ona musi wskazać inna osobę i wykonać te same czynności. Za każde źle wykonane czynności (np. za pobiegnięcie bez powiedzenia imienia albo nie wskazanie) karne pajacyki lub inne ćwiczenie.

·         Ludzie do ludzi.

W kole. Dobieramy się w pary. Jedna osoba w  środku wydaje komendy np. „stopa do stopy” lub „ręka do ręki”. Uczestnicy wykonują je, a gdy jest komenda „ludzie do ludzi” to następuje zamiana w parach. Kto pozostanie bez pary trafia do środka.

 

·         Dorobkiewicz.

W kole. Uczestnicy zamykają oczy i wyciągają dłonie. Rozdajemy np. 5 pieniążków. Następnie uczestnicy witają się miedzy sobą poprzez uściski dłonie. Ci którzy mają monety po wykonaniu 10 uścisków oddają je 10-siątym osobą. Mówią wtedy: „serdecznie gratuluję!”

Można wyznaczyć tak osoby, które mają przygotować zabawy na następne spotkanie J

·         Głucha Grażyna

W okręgu siedzimy po turecku. Podając piłkę w lewą stronę mówi się np. swoją cechę charakteru zgodną z pierwszą literą swojego imienia np. Koleżeńska Kasia

 

·         W kole siedzimy po turecku. Powtarzamy imiona osób z prawej strony. Kto jest najdalej od pierwszej ten ma najwięcej do powtarzania. Ostatnia osoba powtarza wszystkich.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin