Instrukcja Style works 2000.doc

(9432 KB) Pobierz
Instrukcja

                          Instrukcja

                              Style Works 2000.

Instrukcja jest sporzadzona we własnym zakresie,według mnie

jak najbardziej zrozumiałym dla początkujących użytkowników.

 

Otwieramy program wybieramy configuration następnie zaznaczamy typ instrumętu na który chcemy zarobic dany styl w moim przypadku jest to ROLAND z formatem pliku „ stl”.

 

 

Nastepnie wybieramy ze swoich zbiorów plik midi,w tym przypadku przechodzimy do module znajdującym się z lewej strony programu i wciskamy zakładkę „Song to style converter”po czym ukarze się nam nastepna  zakladka jak ponozej na screnie.wciskamy GM Song

i otwieramy plik midi.

 

 

I przechodzimy do sedna sprawy,jak widzimy ukazały się nam wszystkie tracki (ścieżki) jakie znajduja się w pliku midi,po prawej stronie ściezek mamy opisy instrumentów przynależnych do tracków.

Natomiast po lewej mamy opis (który ukazuje się po wciśnięciu prawego klawisza myszy )w jaki sposób program dane brzmienia sobie podporządkował,osobiście sam, co widoczne jest na screnie pokazanym poniżej.

 

 

 

 



Następnie musimy ustalić ile tracków znajduje się o jednym i tym samym brzmieniu które trzeba przenieść na jeden track (czyli np: dwa tracki trumpet na jeden) po to aby jak najwięcej instrumentów program mogł jednocześnie odtworzyc już w gotowym stylu.

Najlepiej żeby było łatwiej, zrobić to jak najprostszym sekwenserem typu np.: CAKEWALK. I problem znika.

Gdy już wszystko ustaliliśmy zabieramy się do najtrudniejszej rzeczy

Ustalamy ile chcemy mieć tgz.wejść,ile oryginalnych przebiegów,ile przebiegów z wariacjami czyli to co znajduje się poniżej po lewej stronie w opcji „Part name”natomiast po prawej w „Part namewszelkiego rodzaju przejścia oraz zakończenia.

Następnie musimy ustalic np.:wstep czyli INTRO od którego taktu się ma zaczynac a na którym kończyc co przedstawione jest na screnie poniżej.

 

W jaki sposób to ustalić ?

Na screnie poniżej niebieska obwódka zaznaczone jest od którego taktu ma zaczynać się wstęp (czyli ramki pod start)nastepnie length ustala nam przez ile taktów ma lecieć.w naszym przypadku (start wynosi 1) natomiast (length wynosi 5) wciskając wówczas przycisk Intro Basic możemy odsłuchać to co zaznaczyliśmy.Podobnie postepujemy z pozostałymi przebiegami zawartymi w stylu.

 

Gdybyśmy natomiast chcieli zmienić coś w trackach czyli np.:głośności, mamy do dyspozycji funkcje znajdująca się pomiedzy ikonkami dyskietek powyżej „Edit Song”ukazę się nam to co widzimy na screnie poniżej.

 

W moim przypadku zostaje usunięty track solo występujący w midzie z zasady znajdujący się na czwartym tracku w tym przypadku mamy nieco inna sytuacje ponieważ solo znajduje się na zupełnie innym tracku,który usuwam po odpowiednich ustawieniach w ramkach a nastepnie wciskam przycisk Execute.Oczywiście ta funkcja posłuży nam do wielu operacji wykonywanych na trackach.

Przechodzimy do zakończenia (czyli zapisu pliku),to najprostsza sprawa wystarczy wcisnąć ikonę dyskietki po prawej stronie ukarze nam się to co widzimy na screnie poniżej

 

Poczym wciskamy przycisk „zapisz”i mamy gotowy styl w formacie STL który obsługuja instrumenty typu ROLAND z grupy E.

Instrukcja przezemnie sporzadzona nie jest jakąś sztywną regula której trzeba się kurczowo trzymać,lecz ma nam zobrazować jak zabrac się do tworzenia własnego stylu.

Zastrzegam sobie prawo rozpowszechniania instrukcji bez mojej zgody w sieci !!!

 

 

 

 


 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin