Scenariusz zajęć 2, choroby.docx

(14 KB) Pobierz

 

 

Scenariusz zajęć indywidualnych

Cele:

-        uczeń potrafi wymienić objawy przeziębienia,

-        ćwiczenie umiejętności samo opatrzenia podczas skaleczeń,

-        ćwiczenie dramowe mające na celu ukazanie uczniowi jak należy zachować się podczas alarmowania o wypadku lub innym zdarzeniu wymagającym interwencji pogotowia,

-        formułowanie logicznych zdań,

-        wyciąganie wniosków z możliwych sytuacji, które mogą zdarzyć się w życiu codziennym.

 

Środki dydaktyczne: apteczka, ilustracje z pielęgniarką i lekarzem,

Forma pracy: indywidualna

Czas pracy: 45 minut

 

Przebieg zajęć

 

1.      Przywitanie się nauczyciela z uczniem

2.      Rozmowa z uczniem na temat chorób.

3.      Omówienie symptomów chorób. Uczeń powinien powiedzieć z jakimi objawami powinniśmy się zgłosić do lekarza.

4.      Uczeń przy pomocy nauczyciela próbuje określić funkcję pielęgniarki i lekarza. Omówienie miejsca gdzie pracują te osoby.

Rozróżnienie na ilustracjach lekarza i pielęgniarki, dopasowanie atrybutów.

5.      Oglądamy apteczkę. Razem z uczniem wyjmujemy z niej wszystkie rzeczy, ustalamy do czego służą.

6.      Próba obandażowania skaleczonej ręki przez ucznia. Omówienie czynności jakie trzeba wykonać przed obandażowaniem ( odkażanie- przemywanie rany, przyłożenie gazika).

 

7.      Improwizujemy rozmowę z Panią z pogotowia. Wyjaśniamy uczniowie, że należy przekazać tej pani jak się nazywamy, gdzie mieszkamy, dlaczego do niej dzwonimy, co się wydarzyło, że potrzebna jest pomoc, czy została udzielona już jakaś pomoc, gdzie się znajdujemy w obecnej chwili. Uczymy ucznia na pamięć numeru telefonu 112. Przy użyciu telefonu improwizujemy sytuację rozmowy telefonicznej.

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin