Scenariusz Nr 6- zabawy przy muzyce.doc

(28 KB) Pobierz
Scenariusz Nr 6

Scenariusz Nr 6

 

Temat :Zabawy z muzyką

 

Cel:

-          wyrabianie poczucia rytmu

-          doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie

 

 

Cele operacyjne:

 

-          porusza się w rytm muzyki: maszeruje, podskakuje, wita się z kolegami

-          naśladuje ćwiczenia języka, warg i policzków pokazywane przez nauczyciela

-          dmucha na piórka

-          bawi się w grupie kartką papieru przy muzyce: wachluje, porusza, przekłada, drze , zgniata

-          z pomocą rodziców wykonuje motylka z papieru i spinacza do bielizny

-          chętnie bawi się ze wszystkimi uczestnikami zabaw

-          porządkuje zabawki po zabawie

 

Środki dydaktyczne:

 

Muzyka -Wszyscy wędrują”; CD 01 Bouffons

Spinacze do bielizny, bibuła, klej

Kolorowe kartki papieru,

 

Przebieg:

 

1. Powitanie

2. „Marsz do przedszkola” przy muzyce instrumentalnej „Wszyscy wędrują” CD nauczyciela WK (muzyka1)

-          marsz w różnych kierunkach ( unoszenie kolan, wymachy rękami w przód i w tył)

-          spotykamy dziewczynkę , która wesoło poskakuje

-          marsz

-          spotykamy muzykanta granie na skrzypcach

-          marsz

-          spotykamy kolegów idących do przedszkola - witanie się

-          marsz

3. Ćwiczenia usprawniające ruchome narządy artykulacyjne

-          Ćwiczenia języka: obliż wargi w jedną i drugą stronę, dotykamy językiem nosa-brody

-          Ćwiczenia warg: wysuń wargi do przodu (zęby widoczne) – tworzenie „ryjka” – u.; wykonaj „całuski”; Złącz wargi płasko. Rozciągnij wargi poprzez cofnięcie kącików ust.

-          Ćwiczenie policzków : nadmuchiwanie baloników ( pełne policzki)-wydmuchiwanie powietrza

 

4. Ćwiczenia oddechowe :  zdmuchiwanie piórek z ręki rodzica

 

5. Zabawy z kartkami papieru (Zabawy z papierowym wachlarzem) przy melodii z CD 01 Bouffons – klaskanie, machanie, przekładanie z ręki do ręki , za sobą, zgniatanie, przyłożenie kartkę do brzuszka – rozprostowanie poprzez pocieranie ręka o kartkę. Ułożenie kartek na dywanie w różnych miejscach-to są kwiatki. Dzieci naśladują lot motyli , przykucają , wąchają kwiatki…

 

6. Złożenie kartek w jednym miejscu

 

7. Rozmowa na temat wyglądu motyli – ubarwienie

 

8. „Motyle”- wyjaśnienie i pokazanie wykonania motyli z papieru i spinaczy do bielizny- wydarcie lub wycięcie, ozdobienie kredkami lub naklejenie kawałkami kolorowego papieru

 

9. Wykonanie motylków :  spinacze do bielizny, kolorowe kartki

 

7. Czynności higieniczne i fizjologiczne

 

8. Poczęstunek herbatą owocową

 

8. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań- samodzielne odkładanie zabawek na wyznaczone miejsce

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin