Dieta Melanie Griffith 3.docx

(16 KB) Pobierz

Dieta Melanie Griffith

 

Ciąża to dla kobiety niesamowity okres w życiu. Naturalnie zmieniające się w jej trakcie ciało przygotowuje się na wydanie na świat potomka. Niekiedy jednak mając idealne warunki do wzrostu, buntuje się, gdy przychodzi czas bilansu. Moment odchudzania po ciąży bywa bowiem zazwyczaj dość bolesny, a dla samej kobiety trudny pod wieloma względami. Nie sprzyja mu nowa sytuacja życiowa – permanentny brak czasu, ciągłe niewyspanie oraz skupianie uwagi na nowym, najważniejszym członku rodziny. Sposób na nadprogramowe kilogramy po dziewięciu miesiącach noszenia pod sercem dziecka znalazła sławna gwiazda filmowa – Melanie Griffith. Być może warto zaczerpnąć z jej wiedzy i doświadczenia?

Główna idea
Podstawowe założenie diety to odrzucenie spożywania tłuszczy oraz skupienie się na dostarczaniu posiłków w małych porcjach, jednak częściej niż zazwyczaj. Taka decyzja gwarantuje organizmowi zapewnienie lepszych warunków do spalania tłuszczy.
W ciągu dnia można jeść pięć posiłków. Ostatni nie może być spożywany później niż o godzinie 20. Po tej godzinie jedynie na co można sobie pozwolić to wypicie soku warzywnego. W trakcie dnia, gdy głód jest nie do zniesienia, można pić świeże soki warzywne lub koktajle owocowe.


Co jeść, czego nie jeść?
Dieta Melanie Griffith wyklucza jedzenie majonezu, sosów, niektórych mięs ciężkich i tłustych – wieprzowiny, baraniny, skóry z drobiu, wzdymających warzyw – kapusty, brukselki, fasoli. Co zatem można jeść? Dozwolone są produkty niskokaloryczne: jogurty, soki owocowo-warzywne, przetwory warzywne, przetwory owocowe, ryż, batoniki zbożowe, ziemniaki przygotowane na parze.

Zalety

·         urozmaicone menu,

·         bogata w składniki odżywcze,

·         może być stosowane tak długo, jak jest to potrzebne,

·         niewielkie ryzyko efektu jojo,

·         pozwala chudnąć wolno, ale systematycznie.

Przykładowe menu
Śniadanie: szklanka soku owocowego bez cukru, dwie kromki chleba pełnoziarnistego, mały kubek jogurtu owocowego
II śniadanie: niskokaloryczny batonik zbożowy
Obiad: zupa marchewkowa, bagietka oraz owoce
Podwieczorek: kromka ciemnego pieczywa z masłem roślinnym
Kolacja: kotlet z chudego mięsa (150 g) upieczony z jabłkiem, marchewka ugotowana na parze, dwa ugotowane ziemniaki, owoce z odtłuszczonym jogurtem.

Pamiętaj: odchudzanie po ciąży możesz rozpocząć, gdy przestaniesz karmić piersią. Matki karmiące w naturalny sposób powinny dbać o dostarczanie wraz z posiłkiem niezbędnych składników odżywczych.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin