Zestaw ćw gimnast. nr 4.doc

(38 KB) Pobierz

Zestaw ćw. gimnastycznych nr 4

 

Metoda: zadaniowa

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Przybory: krążki, tamburyno

 

Cel główny:

Cele szczegółowe: bezpiecznie posługuje się krążkiem, utrzymuje równowagę stojąc na jednej nodze, doskonali skoczność i zwinność

 

1. Zabawa orientacyjno- porządkowa „Samochody”. Dzieci trzymają krążki jak kierownicę i jeżdżą (biegną)po sali wymijając się na umówiony sygnał – podniesiony krążek zielony, na czerwony – zatrzymują się.

2. Ćw. tułowia – skłony boczne „Wiosłuj”. Dzieci w siadzie skrzyżnym na krążku naśladują wiosłowanie – odpychają się rękami z boku- raz jedną , raz drugą ręką.

3. Ćw. tułowia – skłony w przód „Dotknij i klaśnij”. Dzieci w rozsypce stoją w rozkroku krążek leży przed nimi. Skłon w przód z dotknięciem krążka i wyprost z klaśnięciem nad głową. Na sygnały: jedno uderzenie w bębenek, dwa uderzenia w bębenek.

4. Ćw. mięśni grzbietu „Przeglądanie się w lusterku”. Dzieci leżą przodem – unoszą krążek ręce oparte na łokciach i przeglądają się w lusterku, powrót do odpoczynku – głowa ułożona na dłoniach „poduszkach”.

5. Ćw. równowagi „Wygraj rytm”. Dzieci stoją na jednej nodze, krążek kładą na kolanie nogi wzniesionej i wystukują rytm podany przez nauczycielkę.

6. Czworakowanie „Obejdź krążek”. Dzieci chodzą na czworakach wokół krążka raz  w jedną a raz w drugą stronę.

7. Zabawa bieżna „Poznaj swój kolor”. Dzieci ustawione w kole , przed nimi leżą krążki. N-lka wywołuje odpowiedni kolor, dzieci podnoszą krążek danego koloru, biegną na zewnątrz koła wracając na swoje miejsce.

8. Ćw. mięśni brzucha „Odsuń – przysuń”. Siad skulny, stopy na krążku, dzieci odsuwają i przysuwają krążek do siebie stopami.

9. Rzuty „Rzuć i złap”. Dzieci maszerują w różnych kierunkach podrzucają krążek do góry i łapią go.

10. Skoki „Pochód pajacyków”. Krążki leżą na dywanie dookoła sali w odległości jednego kroku. Dzieci ustawione jedno za drugim i skaczą tak jak pajace (nad krążkiem rozkrok, za krążkiem zeskok).

11. Ćw. stóp „Obracanie naleśników”. W siadzie skrzyżnym chwytają stopami krążek i obracają go jak naleśniki.

12. Ćw. uspakajające – marsz. Dzieci maszerują 4 kroki krążek w górze, 4 następne krążek opuszczony. Składanie krążka na wyznaczone miejsce.

 

Zmiany i utrudnienia:

a) Ćw. nr 7 – bieg na sygnał wzrokowy (n-ka pokazuje dany kolor)

b) Ćw. nr 8 – odsuwanie jedną raz drugą nogą

c) Ćw. nr 12 – krążek na głowie, krążek opuszczony

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin