analizy SAP.docx

(15 KB) Pobierz

1.       Jeżeli chcesz w analizie zobaczyć np. wszystkie żarówki to w polu OD wpisujesz L-40*.

2.       Tak samo jeżeli chodzi o monitory R-* czy pompy P-*. (Gwiazdki oznaczają ten fragment kodu materiału, który się zmienia)

3.       Zleceniodawca (czyli klient) od 0 do 2000 (albo nic nie wpisujesz i też powinno pokazać wszystkich) czy pracownik od 1000 do 1999

4.       Pamiętaj, że okres do analizy zawsze wyświetla Ci jako 3 ostatnie miesiące (czy tygodnie) i musisz (jeżeli jest pytanie o bieżący rok) zmienić na pierwszy tydzień czy styczeń a datę drugą (DO) zostawić taką jaka jest (czyli aktualny miesiąc/tydzień). W pytaniach Maciek dawał nam analizę na rok 2012 więc trzeba było odpowiednio ustawić.

5.       Jeżeli jesteś np. w analizie klientów i masz ich obroty. Chcesz wiedzieć na jakim materiale określony klient (np. Becker Berlin- 1000) miał z nami największy obrót to zaznaczasz OBRÓT a potem ZMIANA ROZWINIĘCIA i zaznaczasz, że według materiału. Aby wybrać największy: klikasz na nazwę kolumny OBRÓT i sortujesz dziwnym znaczkiem od największej do najmniejszej.

6.       Jak kolumna jest za wąska i nie widzisz pełnych nazw to dwa razy klikasz na jej nazwę i wpisujesz większą liczbę, żeby powiększyć.

7.       Jeżeli masz pytanie odnośnie np. kilku klientów czy kilku materiałów (np. 5) o największym obrocie to musisz obrót najpierw posortować od największego i za znaczkami sortowania masz podane PIERWSZE N i tam wpisujesz 5- pojawia się pięciu pierwszych.

8.       Odnośnie waluty to Maciek nam tak szybko pokazał, jakby to nie było ważne, wiec nie wiem jak to ogarnąć.

9.       Jeżeli masz porównać jak wygląda (tym razem nie obrót) ilość zleceń wpływających w roku poprzednim a jak aktualnie i jaki jest procentowy przyrost/ spadek to zaznaczasz kolumnę ZLEC. WPŁYW. i wybierasz edycję tam porównania i rok poprzedni/ rok bieżący.

10.   Jeżeli coś masz podzielić w analizie ABC to też jest w edycji. Będziesz miała podane w pytaniu procenty jakie trzeba wpisać. Pojawi Ci się jakiś wykres. W tym oknie masz coś takiego jak PEŁNA LISTA. Wybierasz to i masz kto do jakiego zbioru należy. A jak chcesz wiedzieć ile w danym segmencie jest klientów/materiałów to wybierasz PRZEGLĄD SEGMANTÓW.

11.   Krzywa sumy nie wiem po co potrzebna.

12.   Jak pytanie będzie o podział na klasy to znów EDYCJA, tam KLASYFIKACJA i ustalasz ile ma być klas i jakie są ich progi (to będzie w pytaniu).

13.   Chyba przy przeglądzie pracownika jak masz wpisać przedział od 1000 do 1999 to musisz UWAŻAĆ! Bo nie wpisujesz tego na samej górze (jak w większości analiz) tylko trochę niżej. Tam, gdzie masz napisane PRACOWNIK (na samej górze jest chyba dział czy obszar zbytu). Trzeba się pilnować.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin