lekcja pokazowa - konspekt.doc

(37 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

 

1. Nauczyciel:                            Anna Wacowska

2. Data:                                          07.05.09

3. Klasa:                                           3b

4. Temat zajęć:                             A monkey can’t fly!

5. Cele ogólne:             

·         nazwy zwierząt – utrwalenie i poszerzenie słownictwa (hippo, lion, polar bear, giraffe, turtle, snail, penguin, woodpecker, monkey, horse, snake, whale, butterfly, kangaroo, gorilla, dolphin, parrot, koala, chimpanzee, crocodile, zebra);

·         czasowniki określające ruch – utrwalenie i poszerzenie słownictwa (climb, jump, swim, fly, run, crawl);

·         wyrażanie umiejętności lub jej braku przy pomocy czasownika can / can’t;

·         przypomnienie alfabetu.

6. Cele szczegółowe (operacyjne):

·         uczeń / uczennica zgaduje, co to za zwierzę słuchając zagadek w j. angielskim;

·         określa środowisko życia zwierzęcia;

·         określa sposób poruszania się zwierzęcia;

·         porządkuje podane nazwy wg kolejności alfabetycznej.

7. Metody:

·         czynne: kierowania aktywnością dziecka, zadaniowa, ćwiczeń;

·         słowne: metody objaśniające i instrukcje;

·         percepcyjne: obserwacji, słuchowe, pokazu.

8. Formy: indywidualna, grupowa, w parach.

9. Środki dydaktyczne: karty pracy – po jednej dla każdego ucznia, zdjęcia przedstawiające zwierzęta.;

 

10. Przebieg zajęć:

 

I Rozpoczęcie lekcji

·         sprawdzenie obecności

·         rozgrzewka językowa – zagadka. N rysuje na tablice rysunek przedstawiający lwa, opisując go po angielsku – U zgadują, co przedstawia.

 

 

 

II Prowadzenie lekcji

1.                  Prezentacja nowego słownictwa i przypomnienie dotychczas poznanego – nazwy zwierząt. N prezentuje nowe słownictwo przy pomocy zdjęć ze zwierzętami. Rozmawia          z uczniami o tym, gdzie zwierzęta mieszkają, co jedzą itp.

2.                  Karta pracy – zadanie 1: U grupują zwierzęta wg ich naturalnego środowiska zamieszkania (powietrze, woda, ląd). Konsultują swoje odpowiedzi w parach, potem             N sprawdza porównując odpowiedzi z całą klasą.

3.                  Zabawa ruchowa Simon says… - przypomnienie i utrwalenie czasowników określających ruch zwierząt. Zapisanie czasowników na tablicy.

4.                  Karta pracy – zadanie 2: U piszą zdania o tym, co zwierzęta umieją, a czego nie umieją robić. Sprawdzenie odpowiedzi z całą klasą.

5.                  Zagadki o zwierzętach w j. angielskim – N prezentuje zagadki, U odgadują. Zapisanie nazw zwierząt na tablicy. Po zapisaniu wszystkich nazw U mają minutę, aby zapamiętać wszystkie nazwy. Po tym czasie zmazujemy tablicę, w parach U próbują odtworzyć listę zwierząt. Po kilku minutach całą klasą przypominamy ją sobie, zapisując ją   w porządku alfabetycznym na tablicy. Jeśli zostanie kilka minut do końca lekcji, można pogrupować zwierzęta wg następujących kategorii: Ssaki mieszkające w morzu / Potrafią latać / Jedzą trawę / Mieszkają w Australii / Lubią ryby / Gady / Podobne do ludzi.

 

III Zakończenie lekcji

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin