Wady zgryzu1.doc

(350 KB) Pobierz

PRZYKŁADY LECZENIA ORTODONTYCZNEGO

 


 






 

 

PRZYKŁAD 1)


        Zdjęcie pacjentki w wieku 13 lat. Stwierdzono zwężenie znacznego stopnia szczęki i żuchwy, czego wynikiem były liczne wady zębowe. Najbardziej widoczne i niepokojące pacjentkę było nieprawidłowe ustawienie kłów, które znajdowały się poza łukiem zębowym. Dla kła prawego nie było miejsca w łuku i wyrznął się w przedsionku jamy ustnej. Dwójka górna prawa była w zgryzie krzyżowym, co oprócz względów estetycznych groziło wyważeniem i w konsekwencji jej utratą.


        Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy się na leczenie aparatem stałym i ekstrakcję czterech zębów przedtrzonowych dwóch w łuku górnym i dwóch w łuku dolnym.


        Po trzech latach leczenia uzyskaliśmy efekt, który w pełni zadowalał nas i naszą pacjentkę.

 

PRZYKŁAD 2)


        16 letni pacjent miał przodozgryz całkowity, tzn. zęby dolne zachodziły na zęby górne. Stwierdzono również pojedyncze wady zębowe, między innymi brak miejsca dla kłów, które znajdowały się poza łukiem zębowym.


        Pacjent leczony był aparatem stałym. W związku z dysproporcją wielkości łuków zębowych, usunięto dwa zęby przedtrzonowe tylko w żuchwie.


        Taki efekt uzyskaliśmy po ok. 3 latach leczenia.

 

PRZYKŁAD 3)


        Na przykładzie tego zdjęcia, chcielibyśmy pokazać, że w trakcie leczenia zmieniają się nie tylko warunki zgryzowe, ale cała twarz. U tego pacjenta profil zmienił się znacznie.

 

PRZYKŁAD 4)


        Kolejny pacjent w wieku 15 lat miał tyłozgryz całkowity z pogłębionym nagryzem. Liczne wady zębowe między innymi przedsionkowe ułożenie kłów, diastema rozbieżna, dwójka górna prawa w zgryzie krzyżowym.


        Podjęto leczenie aparatem stałym, konieczne było również usunięcie czterech zębów przedtrzonowych.


        Ale jaki efekt...

 

PRZYKŁAD 5)


        Dla tego pacjenta najbardziej dokuczliwym problemem była rotacja dwójki górnej lewej. Nieprawidłowe ustawienie tego zęba uniemożliwia wyrznięcie trójki górnej lewej.


        Dzięki technikom leczenia, którymi pracujemy ustawiliśmy dwójkę górną lewą w prawidłowej pozycji, co umożliwiło uzyskanie miejsca dla trójki górnej prawej.


        W tym przypadku nie było potrzeby usuwania zębów, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać inaczej.

 

PRZYKŁAD 6)


        Jak widać na tych zdjęciach pomyślne leczenie ortodontyczne zmienia oprócz warunków zgryzowych nastrój i nastawienie do życia.

 

PRZYKŁAD 7)


        Ten pacjent miał 17 lat, gdy zgłosił się do Centrum. Stwierdzono zgryz prosty, brak miejsca w łuku dla dwójek górnych, które ustawiły się podniebiennie i kłów górnych, które wyrznęły się przedsionkowo.


        Z wykorzystaniem skomplikowanych technik udało nam się wprowadzić zęby do łuku.


        Uzyskany efekt był olśniewający.

 

PRZYKŁAD 8)


        U tej pacjentki stwierdzono przodozgryz częściowy. Liczne wady zębowe, najbardziej widoczne i niepożądane to podniebienne ustawienie górnych dwójek i przedsionkowe kłów.


        Koncepcja leczenia wymagała usunięcia dwóch górnych i dwóch dolnych zębów przedtrzonowych. Pacjentka musiała nosić, często przez nas stosowane, wyciągi wewnątrzustne - tzn. gumki rozpięte pomiędzy poszczególnymi zębami.


        Dzięki naszym zabiegom i dobrej współpracy pacjentki uzyskaliśmy efekt spełniający pod każdym względem normę biologiczną.

 

PRZYKŁAD 9)


        Ta pacjentka ma bardzo często występującą wadę wśród Słowian- tyłozgryz całkowity z protruzją.


        W naszej praktyce często stosujemy łuki fragmentaryczne. Zamki kleimy tylko na zęby, które są aktualnie przesuwane, dlatego nie musicie mieć aparatu na wszystkich zębach przez cały okres leczenia. Zapewnia to bardzo duży komfort pacjentowi.


        Efekt można ocenić samemu.

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin