Masaż Jacqueta ma na celu rozmasowanie i zlikwidowanie guzów trądzikowych.docx

(11 KB) Pobierz

Masaż Jacqueta ma na celu rozmasowanie i zlikwidowanie guzów trądzikowych, krostek i grudek trądzikowych. Zalecany jest dla osób do 40 roku życia, ze skórą elastyczną i jędrną.
Masaż Jacqueta wywołuje opróżnienie gruczołów łojowych, przekrwienie skóry, wyciśnięcie zmian ropnych. Zmniejsza łojotok. Przyśpiesza metabolizm w skórze, ułatwia wnikanie potem zastosowanych leków przeciwtrądzikowych, pobudza detoksykację.
Masaż jest drastyczny i bolesny. Wiąże się nie tylko z rozmasowaniem, ale także gnieceniem i wyciskaniem skóry oraz nacieków i guzów zapalnych oraz ropnych. Do masażu wykorzystuje się spirytus i 4 palce. Autor masażu stosował nawet duże pęsety do wyciskania skóry (swoistego rodzaju sukcesywne szczypanie kolejnych obszarów skóry) i masowania, przy czym nie robi się tego samą końcówką pęsety lecz całą boczną powierzchnią (szybkie ujmowanie skóry na całej bocznej długości pęsety, potem wygładzanie).
Bezpośrednim efektem masażu jest obrzęknięta, obolała i zaczerwieniona skóra, po kilku lub kilkunastu godzinach zmiany tradzikowe rzeczywisćie cofają się, a łojotok się zmniejsza. Ręce i skóra oraz pesety musza być przed zabiegiem odkażone, najlepiej spirytusem z dodatkiem odrobiny jodyny (zabarwiamy lekko spirytus jodyną). Potem zwilżamy skórę i ręce spirytusem i przystępujemy do energicznego masażu. Co jakiś czas zmywamy skórę spirytusem w celu usunięcia łoju i startego naskórka. Do masażu Jacqueta nadaje sie także żel brzozowy Bond (hydrożel) oraz żele Alpa z olejkami eterycznymi.
Masaż trwa 15 minut. Masujemy twarz i szyje od góry w kierunku serca. Rozpoczynamy i kończymy głaskaniem. Masaż Jacqueta obejmuje:
1. Delikatne głaskanie - delikatne przeciąganie dłonią i palcami wdłuż włókien mięśniowych w kierunku serca.
2. Mocne głaskanie - mocne przeciąganie dłonią i palcami wdłuż włokien mięśniowych w kierunku serca.
3. Rozcieranie - masowanie włókien mięśniowych koniuszkami palców; stosuje sie przy tym ruchy koliste i półkoliste.
4. Ugniatanie - ujmuje się skórę i mięsień kciukiem po jednej stronie a resztą palców po drugiej stronie. Posuwamy sie wdłuż twarzy i szyi, najlepiej zgodnie z ułozeniem mięśni w kierunku serca.
5. Delikatne szczypanie i wygniatanie pęsetą (wymaga to wprawy) lub palcami kolejnych pokładów skóry, od góry do dołu.
6. Oklepywanie - uderzenia w skórę twarzy i szyi luźno puszczonymi palcami.
7. Wstrząsanie - za pomocą całej dłoni wprawiamy fragment skóry i mięśnie podskórne w drżenie.
Rp. Oryginalny Płyn do masażu Jacqueta
Spirytus 95% - 69,5 g
Eter dietylowy - 25,5 g
Woda - 5,5 g
Świtek proponuje za pomocą masażu Jacqueta wprowadzać do skóry leki przeciwtrądzikowe (np. preparaty z antybiotykami, mikstury olejkowe, żele przeciwzapalne)

Zgłoś jeśli naruszono regulamin