SCENARIUSZ -POTRAFIĘ ZACHOWAĆ SIĘ BEZPIECZNIE”.doc

(33 KB) Pobierz

SCENARIUSZ  ZGADUJ  -  ZGADULI DLA  DZIECI  6- LETNICH

 

TEMAT: „POTRAFIĘ  ZACHOWAĆ  SIĘ  BEZPIECZNIE”

Cele:

       Dziecko:

                   -potrafi połączyć znak drogowy z odpowiednim napisem

                   -wie jak zachować się, gdy zaatakuje pies (wykona pozycję żółwia)

                   -zna numery alarmowe

                   -potrafi pokolorować światła na sygnalizatorze wg. podanego napisu

                   -zna rodzaje znaków (informacyjne, ostrzegawcze, nakazu i zakazu)

                   -wie jak zachować się sytuacjach trudnych i niebezpiecznych

                   -potrafi pracować w zespole

 

Pomoce: szarfy dla kapitanów (czerwona, niebieska, żółta, zielona)

               tabela z punktami, kółka w kolorach czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym

               legitymacje Klubu Mądrej Głowy

               kaseta z odgłosami psa, z muzyką do biegu, marszu, podskoków

 

Przebieg:

            1.Powitanie przybyłych gości – przedstawicieli Komendy Policji.

            2.Podział grupy na cztery zespoły wg kolorów (czerwony, niebieski, żółty, zielony).

            3.Zapowiedź tematu zajęcia – zabawy w Kubie Mądrej Głowy, przypomnienie hasła klubowego „Mądra głowa zawsze wie co jest dobre, a co złe”.

            Odsłanianie hasła po każdej zabawie.

           

                                   Potra    fię    zacho    wać    się   bezpie    cznie

                                      7          2         6          4       1         5            3

 

            4.Zadanie 1 – układanie w zespole pociętego znaku drogowego, podanie nazwy

                znaku.

               Pytanie dodatkowe do jakiej grupy znaków zaliczamy ten znak?

 

               Zadanie 2 – łączenie znaku drogowego z odpowiednim napisem, praca 

                indywidualna przy stoliku.

 

               Zadanie 3- praca w zespole odpowiedzi na pytania.

               -Co zrobisz, gdy zgubiłeś się w sklepie?

               -Co zrobisz, gdy nieznajomy zaprasza Cię na lody?

               -Co zrobisz, gdy osoba obca częstuje Cię cukierkami?

               -Co zrobisz, gdy po powrocie do domu zastajesz wyważone drzwi i porozrzucane

                 rzeczy?

 

                Zadanie 4 – zabawa ruchowa „Pies”

                Dzieci maszerują, biegają, podskakują do muzyki, kiedy usłyszą szczekanie psa

               ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin