Scenariusz. Moje oczy. Dostrzganie, nazywanie cz.twarzy, utrwalenie kolorów, ćw. klasyfikacyjne itd.doc

(27 KB) Pobierz
TEMAT ZAJĘCIA: “MOJE OCZY”

TEMAT ZAJĘCIA: “MOJE OCZY”

CELE:

Wychowawczy:

·         rozumienie konieczności spożywania pokarmów niezbędnych dla zdrowia ( warzywa)

·         wdrażanie do przestrzegania kolejności wypowiedzi

Dydaktyczny:

·         dostrzeganie i nazywanie części twarzy

·         utrwalanie kolorów - określanie barwy oczu

·         ćwiczenia klasyfikacyjne

·         rozwijanie ekspresji ruchowej i słownej

·         wzbogacanie słownika czynnego dzieci

·         kształcenie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej

·         utrwalenie pojęcia “para”

METODY: słowna, aktywizująca, praktyczna

FORMY: indywidualna, grupowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: emblematy przedstawiające rysunek oczu o różnej barwie, lusterka, okulary, dwie podobne ilustracje, kaseta z muzyką rytmiczną, karta pracy dla każdego dziecka ( postacie i ich cienie), marchewki.

PRZEBIEG:

  1. Wprowadzenie:

·         Powitanie rodziców.

·         Rozwiązanie zagadki – wprowadzenie do tematu.

  1. Część główna:

·         Rozdanie dzieciom lusterek, przyglądanie się oczom w lusterku, wyróżnienie niektórych części budowy oka, np. rzęsy, powieki, określenie jakiej barwy są nasze oczy.

·         Wybranie emblematów z odpowiednią barwą oczu.

·         Zabawa integracyjna z udziałem dzieci i rodziców: “Witam wszystkich, którzy mają ....np. zielone oczy.

·         Zabawa: Dokończ zdanie: Moje oczy są zielone, jak..

·         Wyróżnianie i nazywanie części ciała, które stanowią pary ( oczy, uszy, ręce).

·         Porównywanie dwóch podobnych obrazków – wyszukiwanie różnic.

·         Zabawa: “Czarodziejskie okulary”.

3. Podsumowanie:

·         Łączenie w pary postaci bajkowych i ich cieni – karta pracy.

·         Zachęcanie do jedzenia marchewki, by mieć dobry wzrok.

·         Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach.

opracowała:

Edyta Jastrzębska

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin