wzór RAPORTU Z PRZEBIEGU PRAKTYKI.doc

(201 KB) Pobierz

RAPORT Z PRZEBIEGU PRAKTYKI

 

Imię NAZWISKO, Rok studiów, nr albumu

………………, …………………, …………………

Rzeszów, dnia ……………..

Rodzaj praktyki: programowa, nadprogramowa, dyplomowa, staż studencki

(niepotrzebne skreślić)

Miejsce praktyki:

………………………………………………………………………………………………….

Termin praktyki:

od ……………… do …………………

Opiekun praktyki:

…………………….…………stanowisko ………..………

nr telefonu…………………..

 

 

              Staż studencki odbyłam w przedsiębiorstwie produkcyjnym WSK „PZL - Rzeszów”, w Dziale Informatycznym.

              W ramach stażu zaznajomiłam się z podstawowymi instrukcjami, procedurami, jak i procesami zachodzącymi w powyższym dziale. Poznałam nowoczesne rozwiązania informatyczne, które wspomagają funkcjonowanie przedsiębiorstwa produkcyjnego. W szczególności zaś zapoznałam się z wykorzystywanym w WSK systemem zarządzania workflow, platformą dla workflow (Lotus Notes/Domino), narzędziami do definiowania i modelowania procesów (iGrafix for Six Sigma) oraz oprogramowaniem do projektowania aplikacji typu workflow (Lotus Domino Designer).

              W ramach stażu miałam możliwość napisania pracy dyplomowej na temat: „Optymalizacja procesów biznesowych w przedsiębiorstwie produkcyjnym w oparciu o systemy wokflow. Celem pracy było zapoznanie się z koncepcją systemów workflow oraz wykorzystanie ich do zoptymalizowania procesu zarządzania uprawnieniami do systemów informatycznych poprzez stworzenie aplikacji typu workflow, która umożliwiałaby nadawanie/odbieranie pracownikom dostępów do określonych systemów informatycznych i kluczowych urządzeń sieciowych, wykorzystywanych w WSK.

              Do moich obowiązków w ramach stażu należało przede wszystkim:

§         definiowanie i modelowanie procesów biznesowych za pomocą oprogramowania iGafx for Six Sigma,

§         tworzenie elektronicznych formularzy za pomocą oprogramowania Lotus Domino Designer,

§         uczestniczenie w kilku projektach związanych z automatyzacją procesów biznesowych przy pomocy systemu zarządzania workflow,

§         uczestniczenie w szkoleniach dla użytkowników workflow,

§         pisanie instrukcji dla użytkowników.

 

Systemy zarządzania workflow umożliwiają automatyzację procesów biznesowych, poprzez sterowanie przepływem prac i obiegiem towarzyszących im dokumentów pomiędzy określonymi wykonawcami, w ściśle określony sposób. Każdy proces, przed jego zautomatyzowaniem powinien zostać poddany działaniom reinżynierii, czyli reorganizacji procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, w celu maksymalnego zwiększenia jego efektywności, osiąganych zysków i zoptymalizowania kosztów. Z uwagi na szybkość zmian zachodzących w otoczeniu organizacji procesy powinny być na bieżąco do nich dostosowywane i odpowiednio korygowane. Wszystko to jest możliwe dzięki systemom workflow, które uważane się za ogniwo łączące zarządzanie procesami z technologią informatyczną.

Do najważniejszych korzyści płynących z wykorzystywanego w przedsiębiorstwie systemu zarządzania workflow zaliczyć można: ułatwienie przekładania celów i strategii organizacji na działanie poszczególnych pracowników każdego szczebla, umożliwienie szybkiego i bezpośredniego modelowania zachowań organizacji w oparciu o procesy biznesowe oraz odpowiadające im obiegi dokumentów i zadań, zwiększenie produktywności, dzięki wzrostowi wydajności pracowników oraz szybkość wdrażania zmian w procesach biznesowych, zmniejszenie kosztów wprowadzania tych zmian, umożliwienie adaptacji przedsiębiorstwa do zmieniającego się otoczenia, zapewnienie udokumentowanego i kontrolowanego sposobu pracy pracowników.

 

 

 

 

 

………………................................                                            ……………………………………

   Czytelny podpis studenta-praktykanta                                                               Podpis opiekuna praktyk, pieczęć firmowa

1

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin