The Sims 2 ... Open for Business ( Własny Biznes ).txt

(10 KB) Pobierz
The Sims 2 ... Open for Business  ( Własny Biznes )



Teraz możemy zajšć się biznesem osobicie  to znaczy poprzez naszych simów oczywicie. Warto więc przyjrzeć się bliżej wszystkim opcjom, które oferuje najnowszy dodatek do tej megaprodukcji. 

The Sims 2: Własny biznes oferuje masę nowych opcji i możliwoci będšcych kontynuacjš i logicznym następstwem tych z poprzednich dodatków. Do tej pory Simsy mogły tylko odwiedzać okolicę handlowo-rozrywkowš, którš wprowadziło Nocne życie, w celach konsumpcyjnych. Teraz mamy okazję zajšć się wszelkiego rodzaju biznesem osobicie  to znaczy poprzez naszych simów oczywicie. Warto więc przyjrzeć się bliżej wszystkim opcjom, które oferuje najnowszy dodatek do tej megaprodukcji.

Po zainstalowaniu dodatku, program zapyta czy chcemy przyłšczyć nowš okolicę  odtšd Lazurowa Promenada będzie dzielnicš handlowš wiata gry. Simy mogš tu po prostu przyjeżdżać wraz z rodzinami, aby zrobić zakupy lub wypoczšć, tak jak do dzielnic rozrywkowych. Drugš opcjš, jest możliwoć kupna działki lub gotowego przedsiębiorstwa i rozkręcenie na tym terenie działalnoci biznesowej.

WŁASNE PRZEDSIĘBIORSTWO

Otwieramy za pomocš komputera lub telefonu. W zależnoci od tego, czy chcemy je założyć na własnej parceli, czy na parceli kupionej w której okolicy, wybieramy z menu kontekstowego  przedsiębiorstwo/otwórz przedsiębiorstwo domowe lub nieruchomoć/kup parcelę publicznš. W tym ostatnim przypadku otworzy się okienko z oferowanymi na sprzedaż parcelami lub już prosperujšcymi firmami, z których wybieramy dowolnš. 

Warto pamiętać, że kierowanie przedsiębiorstwem w dzielnicy handlowej wišże się z cišgłymi wyjazdami, aby osobicie kierować lokalem, albo też awansowaniem jednego z pracowników na stanowisko kierownika (to co innego niż kierownik sali w restauracji)  wówczas przebywanie na terenie przedsiębiorstwa nie jest konieczne.

RODZAJE DZIAŁALNOCI BIZNESOWEJ

Produkcja własna

Pojawiły się nowe obiekty, które znajdujš się w panelu zakupów/hobby/różne. Sš to Warsztat do produkcji zabawek, Skrzynka kwiatowa i Stacja produkcji robotów; lub Stolik z lemoniadš  panel zakupów/różne/dzieci  opcja dla małych simów. Każdy z domowników, jak i pracowników, może wytwarzać z ich pomocš nowe przedmioty na sprzedaż. Jednak dopiero dłuższa praktyka gwarantuje sukces. Sim zdobywa wówczas tzw. rangi, czyli stopnie umiejętnoci, zwiększa się także asortyment wytwarzanych produktów. Warto więc dobierać pracowników, którzy posiadajš już rangi w dziedzinie, która nas interesuje, lub też samemu zdobyć jakie jeszcze przed otwarciem przedsiębiorstwa. 

Hurtownia
To panel zakupów i budowy, tyle że podwietlony na żółto, co oznacza, że wszystkie dostępne tu przedmioty, włšcznie z oknami, drzwiami, kolumnami, klombami czy drzewami, możemy przenieć do wiata gry z przeznaczeniem na sprzedaż. Zakupy w hurtowni kosztujš mniej niż zwykłe, mogš za kosztować jeszcze mniej, jeli rozwiniemy sobie cišg opcji Hurt w zakładce z premiami. W ten sposób zdobyte przedmioty sprzedajemy.

Usługi
Salony rozrywkowe i wypoczynkowe, kluby nocne, itp. Tu zgarniamy tylko kasę, gdyż oprócz kupna wyposażenia, wszystko kręci się samo.

NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE

Kasa  dostępne w panelu zakupów/elektronika/różne. Ustawiamy je na blacie  pracujemy przy nich sami lub też przydzielamy do tego zajęcia jednego z pracowników. Kasjer z małym dowiadczeniem będzie bardzo długo obsługiwał klientów, co wzbudza ich irytację i na pewno nie poprawia wizerunku firmy.

Urzšdzenie biletujšce  panel zakupów/elektronika/różne. Z ich pomocš ustalamy stałš opłatę za czas spędzony w klubie. Nie wystarczy wstawić urzšdzenia przy wejciu, trzeba je jeszcze uruchomić włšczajšc opcję zacznij pobierać opłatę od klientów i oczywicie ustalić cenę biletów. Można ustalić wstęp wolny dla wybranego klienta.

Wywieszka otwarte/zamknięte - panel zakupów/sortuj według funkcji/dekoracje/różne. Kliknięciem decydujemy o otwarciu i zamknięciu lokalu, a także o przywołaniu lub odesłaniu pracowników. 

Stanowisko kierownika sali  panel zakupów/sortowanie parceli publ./jedzenie/różne. To podstawowe wyposażenie każdej 
 
restauracji. Kliknięcie na stanowisku otwiera nam szereg opcji. Najpierw wypada powierzyć któremu z pracowników funkcję kierownika sali  będzie on witał goci, pokazywał im menu i sadzał. Wybierajšc opcję ułóż menu otworzymy okienko z listš potraw  każda z nich okrelona jest ilociš punktów umiejętnoci gotowania, potrzebnych do jej przygotowania. Układajšc menu bierzemy więc pod uwagę umiejętnoci kucharza. Następnie ustalamy ceny w menu. Kliknięciem dajemy też któremu pracownikowi przydział kelnera  będzie on maszerował do goci, odbierał zamówienie i przynosił z kuchni gotowš potrawę, a także przyjmował rachunki. Oczywicie możemy się zajšć którš z tych funkcji osobicie.

Kuchenka Burza - panel zakupów/sortowanie parceli publ./jedzenie/urzšdzenia domowe. Klikajšc na kuchence i wybierajšc imię pracownika, przydzielimy go do funkcji kucharza. 

Fotel wizażu Koniec brzydoty - panel zakupów/sortowanie parceli publ./zakupy/komfort. Przyda się, jeli zamierzamy otworzyć salonik urody. Kliknięciem na fotelu ustalamy cenę usługi. Możemy proponować zmianę stylu za darmo lub za opłatš, zatrudnić pracownika jako wizażystę lub samemu nim zostać.

Platformy, regały, gabloty  służš do eksponowania towarów. Aby wybrać cenę wystawionych przedmiotów, wystarczy kliknšć na półce i wybrać opcję ustal ceny towarów na półkach, wtedy cena będzie wspólna dla wszystkich obiektów na tej półce. Można też pojedynczo przydzielić cenę każdemu produktowi. Jeli produkt został sprzedany, w jego miejsce pojawi się przezroczysty znak  można na niego kliknšć i wybrać opcję uzupełnij, wtedy nasz sim albo przydzielony do tej funkcji pracownik uzupełni towar  jeli pochodzi z hurtowni nie ma problemu, ale jeli jest to twórczoć własna, towar można uzupełnić tylko wtedy, gdy sim ma go w swoim wyposażeniu, czyli wyprodukuje brakujšce przedmioty. 

PANEL ZARZĽDZANIA

Pojawia się w prawym górnym rogu ekranu po założeniu przedsiębiorstwa. Zawiera podstawowe dane dotyczšce przedsiębiorstwa, informacje o przywišzaniu klientów, o pracownikach, wskanik gotówki, narzędzia trybu budowy przedsiębiorstwa (wycena), tryb hurtowni i premie.

Premie - to nagrody, na które możemy przydzielić punkty uzyskane za każdorazowy awans naszego przedsiębiorstwa. Dzieli się na 5 cieżek, które możemy rozwijać:

Przywišzanie klientów  to dane o tym, jak postrzegajš firmę. Zwiększa się gdy sim przeprowadza udane transakcje lub gdy klienci sš zadowoleni z czasu spędzonego w naszym lokalu. W panelu zarzšdzania przedsiębiorstwem jest znajduje się zakładka z liczbš gwiazdek przy wizerunku klienta: złote sš pozytywne  takiego klienta łatwiej namówić na zakup towaru, czerwone - negatywne.

PRACOWNICY

Zatrudniamy ich klikajšc na telefon lub komputer i wybierajšc opcję przedsiębiorstwo/zatrudnij. Pokażš się CV osób szukajšcych pracy. Zatrudniajšc warto brać pod uwagę ich współczynniki, a także rangi odzwierciedlajšce poziom umiejętnoci pracowników w różnych dziedzinach biznesu. Można też zatrudnić pracownika bezporednio klikajšc na jakim simie, który przyjdzie do sklepu. Gdy pracownicy się zjawiš, trzeba delikwentowi przydzielić funkcję  wybrać ubranie, okrelić pensję. Jeli pracownik zdobędzie dużo rang, może awansować na kierownika - zarzšdzanie/awansuj na kierownika  wówczas można kierować przedsiębiorstwem bez wyjazdów na parcelę publicznš, tylko przez telefon.

Opcja zarzšdzanie plus wybrane z poniższych:

Wylij na przerwę  pracownik pójdzie do domu
Zrób sobie przerwę  odejdzie od zajęcia 
Przydziel  pracuj jako kasjerka, posprzštaj, uzupełnij, towar, sprzedawaj towar. Można także rozdawać przydziały, klikajšc na danš maszynę do produkcji.
Produkcja masowa
Przygotowuj posiłki dla grupy
Przygotowuj dania dla jednej osoby
Zwalniam cię

RANGI

Dzielš się na bršzowe, srebrne i złote:

Kasjer  niezastšpiony przy kasie
Magazynier  najszybciej uzupełnia towary
Sprzedawca  namawia klienta do kupna
Robotyk  wykonuje roboty (konieczna Stacja produkcji robotów)
Zabawkarz  wykonuje zabawki (konieczny Warsztat do produkcji zabawek)
Florysta  układa bukiety (konieczna Skrzynka kwiatowa)
Kosmetyka  sprawdza się jako wizażysta

SPRZEDAŻ

Należy zaznaczyć obiekty na sprzedaż, wybierajšc narzędzie na sprzedaż w panelu zarzšdzania przedsiębiorstwem. Jeden klik na przedmiocie i podwietli się on na żółto, klikamy drugi raz, a podwietlenie znika i wtedy obiekt nie jest już na sprzedaż, podobnie można klikać na całej półce z towarem. Jeli chcemy wycenić grupę przedmiótów, można to zrobić w trybie hurtowni. 

Klientowi rozglšdajšcemu się można zaoferować  opcję sprzedaż/czym mogę służyć. Klientom zastanawiajšcym się już nad kupnem konkretnego towaru można zaoferować opcję sprzedaż/zwykła sprzedaż lub jeli ma się rangi sprzedawcy skorzystać z bardziej zaawansowanych technik manipulacji. Można klienta zachęcić do kupna, klikajac na obiekt, wybierajšc opcję prezentuj towar i wybierajšc imię klienta. Zachęcš go też niskie ceny i fachowa obsługa, a zniechęcić może brak towarów na półkach. Klienci o wyższym przywišzaniu i w lepszych stosunkach z naszym simem, będš częciej kupować.

Sam akt sprzedaży jest doć widowiskowy. Nad głowš klienta pojawia się pasek, który ładuje się w miarę jak klient się zastanawia nad kupnem  gdy się wypełni, towar jest sprzedany.

NOWE STYLE WYSTROJU

Międzynarodowy, bajkowy i europejski. 


THE END -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Aby skorzystać z poniższych kodów, należy wcz...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin