kw_wpis.RTF

(293 KB) Pobierz
KW-WPIS Wniosek o wpis w księdze wieczystej

strona 1

KW-WPIS

Wniosek o wpis w księdze wieczystej

Adnotacja o wpłynięciu wniosku:

Księgi Wieczyste

 

Numer Dz.Kw:

Naliczono opłatę w kwocie (w zł):

 

POUCZENIE

·           Formularz należy wypełnić w języku polskim, czytelnie, drukowanymi literami, bez skreśleń i poprawek, na maszynie, na komputerze lub ręcznie, zgodnie z opisem pól.

·           Wnioskodawca wypełnia tylko pola jasne wniosku, z tym że pola niewypełnione należy przekreślić.

·           Wniosek można złożyć w biurze podawczym wydziału ksiąg wieczystych lub nadać w urzędzie pocztowym na adres tego wydziału.

 

·           OZNACZENIE SĄDU I WYDZIAŁU, DO KTÓREGO SKŁADANY JEST WNIOSEK:

 

1.          Sąd Rejonowy:

 

2.          Wydział Ksiąg Wieczystych:

 

NUMER KSIĘGI WIECZYSTEJ, KTÓREJ DOTYCZY WNIOSEK:

·           Jeżeli przedmiotem żądania jest odłączenie / wyodrębnienie z księgi wieczystej części nieruchomości i przyłączenie tej części do innej, istniejącej księgi wieczystej, w polu nr 3 należy podać numer księgi wieczystej, z której część nieruchomości zostanie odłączona / wyodrębniona.

 

3.          Numer księgi wieczystej:

 

 

NA PODSTAWIE ZAŁĄCZONYCH DOKUMENTÓW WNOSZĘ O:

·           Do wniosku należy obowiązkowo dołączyć formularz “KW-ZAD Żądanie wpisu w księdze wieczystej”, jeżeli wnioskodawca wnosi o wpis, zmianę lub wykreślenie więcej niż dwóch:

                 Współwłaścicieli, współużytkowników wieczystych lub współuprawnionych;

                 praw (innych niż własność, użytkowanie wieczyste, własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego lub prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej), roszczeń, ograniczeń w rozporządzaniu nieruchomością, hipotek.

TREŚĆ ŻĄDANIA:

·           Wyraźnie należy zaznaczyć kwadraty odpowiadające treści żądania.

·           Przy każdym żądaniu należy jednoznacznie określić, czy wnioskodawca wnosi o nowy wpis w księdze wieczystej, czy o zmianę lub wykreślenie wpisu ujawnionego w księdze wieczystej.

 

q             Sprostowanie oznaczenia nieruchomości / Ujawnienie budynku lub urządzenia

 

·           Sprostowanie oznaczenia nieruchomości ujawniane jest w księdze wieczystej wyłącznie na podstawie załączonych do wniosku dokumentów.

·           Żądanie ujawnienia budynku lub urządzenia wymaga wypełnienia pola nr 4.

·           W przypadku jednoczesnego żądania “Ujawnienia budynku lub urządzenia” oraz “Odłączenia / wyodrębnienia części nieruchomości i przyłączenia tej części do innej, istniejącej księgi wieczystej”, dla pierwszego z tych żądań należy wypełnić pole nr 1 załącznika KW-ZAD.

 

q             Odłączenie / wyodrębnienie części nieruchomości i przyłączenie tej części do innej, istniejącej księgi wieczystej

 

·           W żądaniu należy wskazać odłączane / wyodrębniane z księgi wieczystej części nieruchomości, poprzez podanie numeru lub nazwy obrębu, numeru działki i obszaru (jeżeli odłączanym przedmiotem jest działka ewidencyjna), ulicy, numeru budynku i powierzchni użytkowej (jeżeli odłączanym przedmiotem jest budynek) lub ulicy, numeru budynku i numeru lokalu (jeżeli wyodrębnianym przedmiotem jest lokal) oraz obowiązkowo podać numer księgi wieczystej, do której część nieruchomości zostanie przyłączona.

 

 

4.          Treść żądania:

 

Miejsce na znaczki opłaty sądowej

Adnotacje o rozpoznaniu:

 

 

strona 2

NA PODSTAWIE ZAŁĄCZONYCH DOKUMENTÓW WNOSZĘ O (c.d.):

 

q             Wpis właściciela (współwłaściciela), użytkownika wieczystego (współużytkownika wieczystego), uprawnionego (współuprawnionego):

 

·           W żądaniu powinno się w szczególności określić rodzaj przysługującego prawa, wpisać imię i nazwisko lub nazwę / firmę i siedzibę oraz określić wielkość przysługującego udziału w prawie.

·           Jeżeli wnioskodawca żąda ujawnienia w księdze wieczystej kilku współwłaścicieli nieruchomości, współużytkowników wieczystych lub współuprawnionych z tytułu własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, każdego z nich należy wskazać w osobnej rubryce. W jednej rubryce należy wskazać współmałżonków, którym przysługuje dane prawo na zasadzie wspólności ustawowej lub umownej małżeńskiej oraz spółki jawne i wspólników spółek cywilnych, którym przysługuje dane prawo na zasadzie współwłasności łącznej.

 

 

5.          Wartość przedmiotu żądań (w zł):

 

 

6.          Treść żądania:

 

 

7.          Treść żądania:

 

q             Wpis prawa, ograniczenia w rozporządzaniu nieruchomością, roszczenia lub hipoteki:

 

·           W żądaniu należy w szczególności określić rodzaj i treść hipoteki lub innego prawa, roszczenia lub ograniczenia, a także uprawnionych. W przypadku hipoteki łącznej lub innego prawa, roszczenia lub ograniczenia, które ma być wpisane w więcej niż jednej księdze wieczystej, należy obowiązkowo podać numery wszystkich ksiąg wieczystych, w których prawo, roszczenie lub ograniczenie ma być wpisane.

·           Treść każdego żądania oraz wartość przedmiotu tego żądania należy wpisać w osobnej rubryce.

 

 

8.          Treść żądania:

9.          Wartość przedmiotu żądania (w zł):

 

 

10.       Treść żądania:

11.       Wartość przedmiotu żądania (w zł):

 

 

 

 

 

strona 3

WNIOSKODAWCY / UCZESTNICY POSTĘPOWANIA:

·           Jeżeli wnioskodawca / uczestnik postępowania jest osobą fizyczną, odpowiednio w polu nr 12, 33, 54 należy podać numer PESEL, a w pozostałych przypadkach odpowiednio w polu nr 13, 34, 55 należy podać numer REGON. W razie gdy odrębne przepisy nie przewidują nadawania numeru PESEL, należy w polach przeznaczonych na numer PESEL podać imiona rodziców.

·           Wyraźnie należy zaznaczyć kwadrat wskazujący właściwą odpowiedź na zadane w formularzu pytanie.

·           Adres do doręczeń należy podać tylko wówczas, gdy jest on inny od adresu miejsca zamieszkania / siedziby wnioskodawcy / uczestnika postępowania. W przypadku, gdy wnioskodawca / uczestnik postępowania mieszka poza granicami kraju, powinien wskazać adres do doręczeń w Polsce.

·           Załącznik “KW-WU Wnioskodawca / uczestnik postępowania” należy wypełnić i dołączyć do wniosku w przypadku, gdy 3 poniższe bloki “DANE WNIOSKODAWCY / UCZESTNIKA POSTĘPOWANIA” nie pozwalają na wpisanie wszystkich wnioskodawców  lub uczestników postępowania.

·           Jeżeli w imieniu  wnioskodawcy / uczestnika postępowania występuje pełnomocnik lub przedstawiciel ustawowy, należy obowiązkowo wypełnić formularz “KW-PP Pełnomocnik / przedstawiciel ustawowy” i dołączyć go do wniosku. W przypadku, gdy w imieniu wnioskodawcy / uczestnika postępowania występuje pełnomocnik, do wniosku należy dołączyć ponadto pełnomocnictwo.

DANE WNIOSKODAWCY / UCZESTNIKA POSTĘPOWANIA...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin