KOCHANA RODZINKA.doc

(30 KB) Pobierz
Przebieg spotkania z rodzicami i dziećmi grupy III

Przebieg spotkania z rodzicami i dziećmi w formie zabawy z fabułą
pt. „Kochana rodzinka”.

 

 

I.  Część wstępna

1.     Lista obecności:

„W kontur domu wrysuj swoje okienko, a w nim wpisz swoje imię. Możesz okienko ozdobić według uznania”.

2.     Wizytówki:

Wybierz sobie „domek” w takim kolorze, jaki ci odpowiada. Wpisz swoje imię”.

 

II.     Część główna

1.     Powitanie, prezentacja wiersza J. Węgrzyna pt.„Dom”.

2.     Dokończ zdanie „Dom, to…”. (rundka w kole)

3.     Taniec integracyjny „Lasowiak”.

4.     Podział na dwa zespoły: rodzice, dzieci. Dwa koła, dzieci w kole wewnętrznym, rodzice zewnętrznym. Uczestnicy zwróceni do siebie twarzami. Rundka dzieci: „Rodzice powinni …”, rundka rodziców: „Mam nadzieję, że moje dziecko …”.

5.     Podział na „rodziny” wg kolorów „domków”: Kowalskich, Milewskich, Brzozowskich, Bukowskich. (Nazwiska losowane są przez przedstawicieli „rodzin”).

6.     Zadania dla rodzin:

ü      „Narysuj dom dla swojej rodziny, wykorzystaj dostępne materiały: bibułę, papier kolorowy, kredki, mazaki”.

ü      „Ułóż i zaprezentuj krótką rymowankę o swojej rodzinie. Koniecznie wykorzystaj w niej nazwisko swojej rodziny”.

7.     „Rodzina” wyjeżdża na wakacje za granicę. (Losowo wybrane państwa: Hiszpania, Grecja, Rosja, USA). Członkowie rodziny mają za zadanie przedstawić pozostałym rodzinom (w formie pantomimy) cel swojego wyjazdu. Pozostali odgadują.

8.     Po powrocie każda rodzina wysyła do sąsiadów, z którymi jest zaprzyjaźniona telegram. Kolejne słowa telegramu muszą zaczynać się od kolejnych liter nazwiska rodziny. (Np. „Milewscy – M… i… l… e… w… s… k… i…”).

9.     Wkrótce rodzinę odwiedzą goście. Trzeba zabrać się za przygotowanie ciasta. („Kuchen” – zabawa integracyjna „Klauza”).

10. „Dom moich marzeń” wizualizacja przy muzyce relaksacyjnej.

„Na koniec dnia wszyscy lubimy odpocząć. Każdemu przyda się odrobina relaksu. Zamykamy oczy i wyobrażamy sobie to, o czym będę mówiła: wyobraź sobie, że znajdujesz się w swoim wymarzonym domu. Czy jest duży? W jakim kolorze są ściany? Co znajduje się dookoła ciebie? Jakie widzisz przedmioty? Co tam robisz? Kto z tobą mieszka? Jak czujesz się w tym domu? Wychodzisz z tego domu
i przybywasz  na nasze spotkanie. Uczestniczysz w zabawach, rysujesz, tworzysz. Zabawa zbliża się ku końcowi. Jak się czujesz? Obok ciebie siedzą zadowolone, przyjazne ci osoby. Otwierasz oczy . uśmiechasz się.

11. Nadszedł czas na pożegnanie. Ponieważ w rodzinie rozumiemy się bez słów, my również pożegnamy się bez słów „Iskierką”.

 

III.   Część końcowa

1.     Poczęstunek oraz ewaluacja.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin