Zasady zdobienia.doc

(1455 KB) Pobierz
Zasady zdobienia:

Karolina Bętkowska i Michał Mazurek to myJ czyli autorzy tych materiałów , jeśli zauważysz iż inna osoba niż my sprzedaje te publikacje zgłoś to do mnie a zajmę się ta sprawą!!

kajawp@wp.pl lub 509484749

Zasady zdobienia:

 

Do niedawna ozdabianie paznokci oznaczało malowanie ich na różne kolory, dziś jest to oryginalna ozdoba, która pozwala na wyróżnienie się z towarzystwa. Dziedzinę zajmującą się ich dekorowaniem nazywa się NAIL- ART. Stylistki paznokci, przede wszystkim z Kalifornii,  potrafią stworzyć na paznokciach rozmaite cuda; wybrane portrety, czy motywy okolicznościowe, ozdobić je koronkami czy trójwymiarowymi rzeźbami.

Pamiętaj!

·          Zdobimy tylko jeden paznokieć lub po jednym u każdej dłoni.

·         Rozpoczynamy od pomalowania wszystkich paznokci kolorem bazowym.

·         Niektóre ozdoby po nałożeniu na nich lakieru bezbarwnego lub topu  stają się matowe i tracą swój urok. W celu stabilnego ich osadzenia na paznokciu, starajmy się precyzyjnie wcisnąć je w dobrze mokry top, lub użyjmy do tego kleju do tipsów.

·         Ozdoby typu : cekiny, hologramy, cyrkonie itp. zatapiamy w mokry top, za pomocą wilgotnej wykałaczki. Nakładamy je bezpośrednio na paznokieć by uniknąć niepotrzebnych przesunięć. Aby dokładniej wycelować najlepszą metodą jest unieruchomienie ręki o kant stołu.

·         Podczas przyozdabiania zachowujemy symetrię, krzywo nałożone ozdoby sprawiają wrażenie niedbalstwa.

:: Przybory ::

 

Zanim przystąpimy do zdobienia, powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, ułatwiające nam pracę. Są nimi: lakiery (najlepiej matowe i brokatowe), dłutko lub wykałaczka, igiełka, top bezbarwny, klej do ozdób, linery , cienkie pędzelki do zdobień oraz ozdoby.

 

·         Dłutko

Dwustronne dłutko, z jednej strony zakończone cieniutkim szpicem, z drugiej grubym szpicem. Idealne do wykonywania linii uśmiechu oraz ozdobnego rozmazywania lakieru.

 

 

·         Linery

 

Pojemniczki napełnione farbkami do zdobień. Z jednej strony zakończone cieniutkim pędzelkiem do malowania wzorów, z drugiej rapitografem, służącym do robienia kropeczek.

 

 

·         Pędzelki do zdobień

Pędzelek zakrzywiony, może służyć do malowania drobnych elementów. Zakrzywienie umożliwia malowanie w miejscach trudno dostępnych.

 

 

 

Pędzelek z długim włosiem idealnie nadaje się do malowania cienkich i długich linii.

 

 

 

Pędzelek o szpiczasto zakończonym włosiu umożliwia malowanie bardzo drobnych elementów.

 

 

 

Pędzelek wachlarzowy doskonale łączy kilku kolorów, tworząc efekt stopniowania i tonowania kolorów.

 

 

 

Pędzelkiem płaskim można posłużyć się do malowania tła oraz większych elementów.

 

 

 

:: Ozdoby ::

Firmy proponują nam niezliczone ilości i rodzaje ozdób do paznokci. To od naszej fantazji zależy jak je wykorzystamy. Wśród oferowanych ozdób wyróżniamy:

 

 

·         Cyrkonie

To syntetyczne  (sztucznie otrzymywane) kamienie, imitujące diament. Bardzo dobry gatunek cyrkonii produkuje firma Swarovski. Cyrkonie nawet pod warstwą lakieru nie tracą blasku i nie stają się matowe. Dostępne w różnych rozmiarach kształtach i kolorach.

 

 

·         Cekiny

img300/7321/cekinyyw5.jpg

Podobnie jak w przypadku cyrkonii są ich niezliczone kolory i kształty. Możemy wybrać sobie m.in. serduszka, gwiazdki, kółeczka z dziurką lub bez, plastry miodu, kwiatki, trawki itp. Cekiny w odróżnieniu od cyrkonii mają płaskie powierzchnie co znacznie ułatwia ich zamocowanie i daje mniejsze prawdopodobieństwo, że odpadną.

 

 

·         Hologramy - Aqua elementy

Cienkie sześciokąty przeznaczone do zatapiania  w żelu, akrylu bądź lakierze bezbarwnym. Nadają paznokciom pięknego blasku. Dodatkowo Aqua elementy charakteryzują się cienką, przezroczystą konstrukcją. Dostępne w różnych kolorach.

 

 

·         Folie hologramowe

 

Można z niej wycinać wszelkie możliwe kształty. wykorzystuje się ją np. do tworzenia french'a, czy tła na paznokciach. W zależności od kąta padania światła mieni się na różne kolory, dając trójwymiarowy efekt .

 

 

·         Brokaty

Błyszczący proszek. Efektownie prezentuje się z żelem. Istnieje kilka sposób aplikacji. Można go nałożyć wilgotnym pędzelkiem i rozprowadzić równomiernie po płytce lub z wysokości rozsypywać po paznokciu za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego.

 

 

·         Buliony

Zwane inaczej grysikiem lub kaszką.  Najlepiej nabiera się i nakłada za pomocą  wilgotnego patyczka np. wykałaczki

 

 

·         Suszone kwiatki

Dostępne w różnych postaciach (jako gałązki, łodyżki, płatki, fiołki, rozetki, stokrotki, koszyczki) i kolorach. Pozwalają stworzyć niepowtarzalne kompozycje na paznokciach.

 

 

·         Naklejki i naklejki 3D

Malujemy paznokieć na wybrany kolor. Odklejamy wybraną naklejkę za pomocą płaskiej końcówki patyczka z drzewa pomarańczowego,  lub za pomocą zwykłej wykałaczki. Nalepiamy naklejkę na lekko wilgotny lakier. Wszystko pokrywamy utwardzaczem.

 

 

·         Szablony

 

Nakleja się je na  wysuszony podkład, pokrywa cienką warstwą lakieru w kontrastującym kolorze i od razu odrywa. Odmalowany wzorek należy pokryć utwardzaczem lub lakierem bezbarwnym w celu wygładzenia ostrych przejść .

 

 

·         Siateczki

Do przyklejania na mokry lakier lub zatapiania w żelu i akrylu. Ponieważ wykonane są ze specjalnego delikatnego materiału można z nich formować i wycinać różne kształty.

 

 

·         Zdobienie airbrush

 

Daje nieograniczone możliwości zdobienia. Charakteryzuje się trwałymi i efektownymi wzorami. Wykonanie przebiega za pomocą specjalnego aerografu

 

 

·         Ozdoby materiałowe

 

Wykonane z grubego, opalizującego materiału. Idealnie nadające się do wtapiania w żel i akryl. Bardzo łatwe w aplikacji. Dostępne: kwiatki, gwiazdki, kokardki, serduszka.

 

 

·         Ozdoby z ceramiki

 

Wykonane z ceramiki ozdoby w kształcie kwiatków pawich oczek, serduszek, plastrów arbuza. O grubości ok. 1 mm i wielkości do 3mm, dzięki czemu łatwo się je układa i zatapia. Materiał z jakiego je wykonano umożliwia delikatne ich formowanie.

 

 

·         Ozdoby z modeliny

 

 Kwiatki wykonane z modeliny, o wielkości ok. 3mm. Ponieważ ich powierzchnia jest dość duża i wystająca, koniecznie muszą być przyklejone dużą ilością  utwardzacza lub żelu.

 

 

·         Kolczyki

Kolczyki najlepiej trzymają się w tipsach lub akrylu. Słabych i delikatnych paznokci nie należy obciążać kolczykami. Można je ściągnąć lub założyć w zależności od okazji. Aby je przymocować, należy wiertełkiem zrobić mały otwór (ok. 2mm od krawędzi paznokcia), w którym mocuje się kółeczko. Otwór wywiercamy kręcąc wiertełkiem najpierw od spodu paznokcia, przytrzymując wolny brzeg opuszką palca w celu zminimalizowania naprężenia. Gdy wiertło przebije powłokę paznokcia, poprawiamy otwór od góry. Montujemy kółeczko z przywieszką zaciskając je pęsetką lub umieszczamy w otworze sztyft, zaciskając go od spodu nakrętką.

 

 

·         Kruszone muszle- masa perłowa

Wewnętrzna, silnie iryzująca warstwa muszli niektórych małżów i ślimaków np. perłopławów, używana jako tworzywo w sztuce. Idealna do zatapiania w  zel i akryl.

 

 

·         Metalowe ozdoby

Metalowe ozdoby wtapiane mają zwykle lekko wygięty kształt zgodny z linią "C" paznokcia

 

 

:: Techniki zdobień ::

 

 

·         Akryle 3D

 

"Trójwymiarowe są bardzo zbliżone plastycznie do modeliny. Tak samo można tworzyć z niej wspaniałe kompozycje. Różnica jednak jest znacząca, gdyż akryl o wiele szybciej schnie, dlatego praca powinna przebiegać bardzo zwinnie. Akryl kolorowy ma konsystencję bardziej plastyczną od standardowego akrylu, co pozwala na rozwinięcie twórczej weny i dopracowanie wzoru w każdym detalu. Dobierając wybrane kolory można utworzyć z nich wspaniałe cieniowanie. Kompozycje takie, tworzy się za pomocą owalnego lub lekko spłaszczonego pędzla (rozmiar 8). Aby wykonać prosty kwiatek na powierzchni paznokcia nabieramy na dobrze odsączony pędzelek odrobinę akrylu tak, aby powstała na szpicu pędzla maleńka kuleczka.

Gdy nieco obeschnie kładziemy ją na paznokciu, lekko rozklepujemy i szpicem pędzla kształtujemy z niej łezkę. Tak tworzone płatki kwiatka (przynajmniej 5 sztuk) układać należy w równych odstępach pamiętając o wcześniejszym zaplanowaniu całości wzoru. Inny efekt uzyskamy gdy kuleczkę akrylu śmielej rozpłaszczymy na paznokciu, a po utworzeniu łezki szpicem pędzla wyżłobimy jej środek. Tu płatki mogą mieć fantazyjnie zróżnicowane kształty oraz wielkość. Aby wykonać wzór osadzony wysoko należy gotowe, wcześniej wykonane elementy umiejscowić na paznokciu wtapiając je w kroplę przezroczystego akrylu. Chcąc uzyskać cieniowane płatki należy kulkę białego akrylu umoczyć z jednej strony w akrylu innego koloru. Bardzo ładny efekt uzyskamy w połączeniu z ostrym różem. Dwukolorową kuleczkę rozpłaszczamy na szablonie i tworzymy bardzo płaską, rozłożystą łezkę. W środku płatka wyznaczamy szpicem pędzla linię zagięcia płatka. Po lekkim przeschnięciu akrylu dzięki wyżłobieniu linii łatwiej zagniemy płatek w palcach. Gotowe elementy kwiatków zatapiamy w naniesionej na paznokieć kropli przezroczystego akrylu. Dodajemy listki lub inne dodatki wzbogacające wzór (np. cyrkonie, piórka, koraliki)
Aby usunąć ozdoby z akrylu kolorowego należy obciąć dużymi cęgami możliwie najwięcej elementów, a resztę zeszlifować pilnikiem i wygładzić blokiem".

 

 

·         Żele kolorowe

Używane do trwałego zdobienia paznokci. W odróżnieniu od lakierów do paznokci nie ulegają zniszczeniu. Dostępne w pełnej gamie kolorystycznej.

 

 

· ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin