Priorytet.doc

(28 KB) Pobierz

Priorytet

W życiu ważne są drzewa i kwiaty,

rabarbar co rośnie na polu,

psy, koty, zające i szerszenie.

Ważny jest czas co nieubłaganie pędzi,

muzyka co cicho w duszy nam gra,

zwitek papierów co trzymasz go w ręce,

herbata zrobiona w kilka minut

i kanapka jedzona na stojąco.

W życiu ważne są obowiązki

i czas kiedy możesz odpocząć.

W  życiu ważny jest człowiek –

byś miał z kim siedzieć pod drzewem,

obdarowywać kwiatami,

próbować smaku wczesnego rabarbaru.

Byś miał czasem z kim być jak pies z kotem,

Nie musiał sam podziwiać zająca

co chowa się gdzieś w wysokiej trawie,

a wypatrzone wysoko na drzewie szerszenie

goniły nie tylko ciebie.

W życiu ważni są ludzie –

byś miał z kim dzielić swój czas – tak cenny,

słuchać wspólnie tej samej muzyki,

notować myśli swoje na kawałku papieru.

Byś miał z kim pić poranną herbatę,

zaparzoną w pośpiechu gdzieś między wierszami,

zjeść swoją kanapkę z krzywo skrojonym pomidorem,

na co dzień obowiązków mieć tyle co trzeba,

mieć z kim odpocząć i szczerze pogadać,

poczytać gazetę na miękkim fotelu.

Żeby w sensie istnienia odkryć drugie dno…

Żeby kochać i być kochanym…

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin