Priorytet
W życiu ważne są drzewa i kwiaty,
rabarbar co rośnie na polu,
psy, koty, zające i szerszenie.
Ważny jest czas co nieubłaganie pędzi,
muzyka co cicho w duszy nam gra,
zwitek papierów co trzymasz go w ręce,
herbata zrobiona w kilka minut
i kanapka jedzona na stojąco.
W życiu ważne są obowiązki
i czas kiedy możesz odpocząć.
W życiu ważny jest człowiek –
byś miał z kim siedzieć pod drzewem,
obdarowywać kwiatami,
próbować smaku wczesnego rabarbaru.
Byś miał czasem z kim być jak pies z kotem,
Nie musiał sam podziwiać zająca
co chowa się gdzieś w wysokiej trawie,
a wypatrzone wysoko na drzewie szerszenie
goniły nie tylko ciebie.
W życiu ważni są ludzie –
byś miał z kim dzielić swój czas – tak cenny,
słuchać wspólnie tej samej muzyki,
notować myśli swoje na kawałku papieru.
Byś miał z kim pić poranną herbatę,
zaparzoną w pośpiechu gdzieś między wierszami,
zjeść swoją kanapkę z krzywo skrojonym pomidorem,
na co dzień obowiązków mieć tyle co trzeba,
mieć z kim odpocząć i szczerze pogadać,
poczytać gazetę na miękkim fotelu.
Żeby w sensie istnienia odkryć drugie dno…
Żeby kochać i być kochanym…
ChrisGud