Układy do medytacji - Pałeczka Maga.doc

(28 KB) Pobierz
Układy do medytacji

Układy do medytacji

Pałeczka Maga

Jest to podstawowy układ, służący do medytacji i ujrzenia wszystkich kart Tarota we wzajemnych zależnościach, przenikaniach i kolorach. Rozkładamy go następująco:

Wielkie Arkana:
I rząd: Arkana Wielkie od I do IX
II rząd: Arkana Wielkie od X do XVIII
III rząd: Arkana Wielkie od XIX do XXII
Utworzony kształt składa się z dwóch części, które nazywam "kulą" i "linią". Kula (tak naprawdę w kształcie prostokąta) zawiera 12 kart, które dotyczą wtajemniczenia w ciało ludzkie, fizyczne (I rząd), subtelne (II rząd) i duchowe (III rząd) oraz we wszystkie rodzaje połączeń, funkcje i możliwości działania (karty czytane od 1 do 4 w każdym rzędzie).
Można ją ujrzeć w wobraźni inaczej w formie piramidy (liczby 3 i 4), lub 12-stopniowej mandali, a także dwóch równoramiennych krzyży, obróconych w stosunku do siebie prostopadle i połączonych jednym centrum. Jest także cząsteczką, lub atomem (centrum z wirującymi wokół elektronami).
Odchodząca od "kuli" - "linia" zawiera dwa rzędy 10 kart, które zawierają opowieść o dziejach człowieka (ludzkości) w czasie liniowym. I rząd dotyczy rozwoju jednostkowego, II - społecznego.
Gdy spróbować ujrzeć w umyśle linię i kulę razem - całość przybiera kształt dwóch spiral splecionych ze sobą i wibrujących w wiecznym ruchu. To spirala DNA, podstawa ciała i ewolucji życia w ogóle.

Małe Arkana mają w tym układzie miejsca następujące:
Pałki, jako związane energetycznie i symbolicznie z Magiem rozkładamy pod Arkanem I. Mag, prostopadle do układu Wielkich Arkanów, od Asa Pałek do Króla, wszystkie 14 kart.
Kielichy - układamy pod Arkanem II. Papieżyca, od Króla Kielichów do Asa Kielichów.
Monety - układamy pod Arkanem III. Cesarzowa, od Asa Monet do Króla Monet.
Miecze - układamy pod Arkanem IV. Cesarz, od Króla Mieczy do Asa Mieczy.

Są podręczniki zalecające inne wzajemne usytuowanie żywiołów wobec siebie i nic nie wspominają o odwrotności wobec siebie kolejnych kart tych żywiołów. Czemu więc właśnie tak?
Ten układ wynika z logiki (przyjmuję, że tradycja niekoniecznie zawiera samą prawdę i jest w niej wiele przekłamań, powielanych przez następne pokolenia, toteż użyłam do analizy całego tarota przede wszystkim własnego rozumu, a nie cudzego) oraz z pewnych zlekceważonych przez "mistyków" wtajemniczeń, które przechowały najstarsze systemy gry w taroka...

Ten układ można zobaczyć w wyobraźni w formie kuli zawierającej 4 warstwy, wtedy będzie to obraz ziemskiej planety. Monety (Ziemia) i Kielichy (Woda) wewnątrz, tak jak lądy stałe i opływające je oceany, nad którymi unosi się ciepła atmosfera (Pałki) i coraz bardziej ochładzające się powietrze (Miecze).
Opozycyjnie ustawione wobec siebie rzędy poszczególnych żywiołów wtajemniczają w systemy światów istot wodnych i lądowych, dolnych i górnych (2x7=14), cielesnych i subtelnych, istniejących na naszej planecie. Także w magnetyczne zależności między sobą czterech podstawowych ciał człowieka (stąd konieczność odwrotnego wobec siebie usytuowania).

Jest to bardzo mocny energetycznie rozkład i medytacja nad nim nie powinna być nigdy zarzucona...

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin