Scenariusz zajęcia otwartego z rodzicami.doc

(54 KB) Pobierz

Scenariusz zajęcia otwartego z rodzicami

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

 

Cele ogólne:

·         wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości;

·         wspomaganie procesu adaptacji dzieci do przedszkola;

·         wzmocnienie więzi emocjonalnej z dziećmi, rodzicami i nauczycielem;

·         zaprezentowanie swoich umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu;

·         rozbudzenie w dzieciach wiary i pewności siebie;

·         wspomaganie dziecka w budowaniu pozytywnego obrazu siebie, integracja rodziców, zachęcanie do współdziałania;

 

 

Przebieg uroczystości:

1.      Wejście na salę z piosenką „Jedzie pociąg”.

JEDZIE POCIĄG Z DALEKA, ANI CHWILI NIE CZEKA,

ANI CHWILI NIE CZEKA I PRZED NAMI UCIEKA.

KONDUKTORZE ŁASKAWY ZAWIEŹ NAS DO WARSZAWY.

TRUDNO, TRUDNO TO BĘDZIE MAŁO MIEJSCA JEST WSZĘDZIE.

PIĘKNIE PANA PROSIMY JESZCZE MIEJSCA WIDZIMY.

A WIĘC PRĘDKO WSIADAJCIE, DO WARSZAWY RUSZAJCIE.

 

2.      Powitanie nauczyciela:

Wy jesteście przedszkolacy,

wszyscy mili, ładni tacy.

Chcecie pięknie nas powitać,

opowiedzieć, co tu słychać.

Teraz pora na występy,

każdy dzieciak dziś przejęty.

Mili Państwo posłuchajcie             

Oklaskami nagradzajcie.

 

 

3.      Piosenka na powitanie: „Jestem sobie przedszkolaczek”

Jestem sobie przedszkolaczek

Nie grymaszę i nie płaczę

Na bębenku marsza gram ram, tam, tam 2x

Mamy tu zabawek wiele

Razem bawić się weselej

Bo kolegów dobrych mam  ram, tam, tam  2x

Mamy klocki, kredki, farby

To są nasze wspólne skarby

Bardzo dobrze tutaj nam ram, tam, tam 2x

Kto jest beksą i mazgajem

Ten się do nas nie nadaje

Niechaj w domu siedzi sam ram, tam, tam.

 

4.      Recytacja wiersza „Paluszek”.

Tu paluszek, tu paluszek, kolorowy mam fartuszek.

Tu jest rączka i tu druga, a tu oczko do mnie mruga.

Tu jest buzia tu ząbeczki tu wpadają cukiereczki.

Tu jest nóżka i tu nóżka chodź zatańczyć jak kaczuszka.

Kwa, kwa, kwa, kwa, kwa, kwa, kwa, kwa.

 

5.      Zabawa przy piosence „Toczą się kasztanki trzy.

Toczą się kasztanki trzy hop la la.

Dwa wesołe jeden zły hop la la.

To, dlatego złoszczą się hop la la.

Bo nikt nie chce zabrać mnie hop la la.

Woła Ola woła Jaś hop la la.

Już kasztanku jesteś nasz hop la la.

Śmieje się kasztanek w głos hop la la.

Z nim kasztanków cały stos hop la la.

 

6.      Każdy przedszkolak dobrze wie, gimnastykować trzeba się.

Gimnastyka to zabawa, sport dla dzieci ważna sprawa.

Rączki do góry, nóżki prościutko.

Tak wszystkie dzieci ćwiczą równiutko.

 

7.      Wiersz czytany przez nauczyciela: „Przedszkolaczek mały duży”.

Przedszkolaczek mały, duży,
wie do czego mydło służy.
Płynie woda, plusk w łazience
i już czyste uszy, ręce.

Przedszkolaczek mały, duży,
wie do czego gąbka służy.
Gąbka, ręcznik, pasta, szczotka
i czyściejszy jest od kotka.

Przedszkolaczek proszę pana,
chętnie zęby myje z rana.
Patrzy w lustro roześmiany,
bo ma białe wąsy z piany.

 

8.      Wykonanie piosenki „Deszczyk”.

Pada, pada deszczyk pada,

deszczu już za wiele,

deszczu już za wiele.

Pójdę do przedszkola,

bo mi tam weselej,

bo mi tam weselej.

Pożycz, pożycz mi, babuniu

swego parasola,

swego parasola.

Chociaż deszczyk pada,

pójdę do przedszkola,

pójdę do przedszkola.

 

9.      Zabawa przy piosence „Kotki dwa”.

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwa uszka ma

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwa uszka ma

 

Aaa kotki dwa każdy z nas dwa uszka ma

 

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwa oczka ma

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwa oczka ma

 

Aaa kotki dwa każdy z nas dwa oczka ma

 

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas wąsiki ma

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas wąsiki ma

 

Aaa kotki dwa każdy z nas wąsiki ma

 

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas pazurki ma

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas pazurki ma

 

Aaa kotki dwa każdy z nas pazurki ma

 

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwie łapki ma

My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwie łapki ma

 

Aaa kotki dwa każdy z nas dwie łapki ma

 

10.  Zabawa ruchowo – taneczna „Muzykanci”.

Jestem muzykantem konszabelantem,

My muzykanci konszabelanci

Ja umiem grać,

My umiemy grać

Na skrzypcach dylu, dylu......

Dylu, dylu..........

Jestem muzykantem konszabelantem,

My muzykanci konszabelanci

Ja umiem grać,

My umiemy grać

Na trąbie trutu, tutu,......

trutu, tutu,................

Jestem muzykantem konszabelantem,

My muzykanci konszabelanci

Ja umiem grać,

My umiemy grać

Na flecie, fiju, fiju,......

fiju, fiju,......

Jestem muzykantem konszabelantem,

My muzykanci konszabelanci

Ja umiem grać,

My umiemy grać

Na bębnie, bum tarara, bum tarara,......

bum tarara, bum tarara.

 

11.  „Pasowanie” – wiersz wygłoszony przez nauczycielkę.

Kalendarz dziś datę ważną wskazuje,
bo ciocia Ania na przedszkolaków was pasuje.
Choć pod ciężarem kredki się uginamy,
wszystkim wyzwaniom w przedszkolu, na pewno sprostamy.
Dla cioci Ani zadanie mamy.
Chcemy poprosić o pasowanie
I prawdziwym przedszkolakiem, niech każdy zostanie.

 

12.  Dzieci składają uroczyste przyrzeczenie:

MY PRZEDSZKOLAKI OBIECUJEMY:

  • BYĆ OD DZIŚ GRZECZNYMI PRZEDSZKOLAKAMI
  • NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ
  • ZAWSZE SWOJE CIOCIE KOCHAĆ
  • GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ
  • W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA
  • NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI.

 

13.  Na tablicy ze słowami ślubowania dzieci odciskają swoją dłoń.

 

14.  Oto czarodziejska kredka i do niego zaklęcie:

„Gdy dotknę kredką dzieciaka, to zrobię z niego dzielnego przedszkolaka”

 

15.  Pani pasuje wszystkie dzieci na przedszkolaka, dotykając ramienia dziecka kredką i mówiąc słowa „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Nauczycielki rozdają pamiątkowe dyplomy i częstują słodkościami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~ 6 ~

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin