konspekt temat - znaki poziome P1-P9.doc

(44 KB) Pobierz

                            KONSPEKT ZAJĘĆ

1.

Prowadzący:

Tomasz Cekała

2.

Nazwa formy kształcenia:   

Kurs na prawo jazdy kat. B

3.

Typ zajęć                             

Zajęcia teoretyczne

4.

Przedmiot nauczania:          

Prawo o ruchu drogowym

5.

Tematy zajęć:                      

Znaki Drogowe Poziome – P1-P9.

6.

Cel ogólny:                          

Słuchacz zna i stosuje przepisy dotyczące  znaków drogowych poziomych P1-P9.

7.

Cele operacyjne:                    

Kursant:

- zna informacje ogólne dotyczące znaków drogowych poziomych (Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, Rozporządzenie w Sprawie Znaków i Sygnałów Drogowych),

- zna znaczenie znaków poziomych podłużnych,

- zna znaki poziome nakazujące kierunek jazdy ,

- jest świadomy konieczności odpowiedniego zachowania wobec znaków w odniesieniu do danej sytuacji oraz innych uczestników ruchu.

8.

Metody kształcenia:

Wykład, pokaz multimedialny, pogadanka, ćwiczenia

9.

Środki dydaktyczne                

Komputer, projektor multimedialny,

10.

Miejsce zajęć:                         

Sala wykładowa

11.

Czas zajęć:                              

45 minut

12.

Literatura:

Ustawa z dnia 20.06.1997 „Prawo o ruchu drogowym”

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI  z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych


Ogniwa procesu dydaktycznego

Przebieg zajęć

Czynności

Czas

Uwagi

Instruktora

 

Kursantów

1

2

3

4

5

8

 

Część wstępna

 

Sprawdzenie listy obecności

 

 

Sprawdzenie stopnia opanowania wiadomości z poprzednich zajęć

 

 

Zapoznanie z tematem i celami zajęć

 

Zaznacza obecność w dzienniku

 

Zadaje pytania teoretyczne

 

Podaje temat i zapoznaje słuchaczy z celami zajęć

 

Zgłaszają obecność

 

 

Wyjaśniają pojęcia

 

6

 

 

Część główna zajęć

 

Przedstawienie prezentacji multimedialnej znaki drogowe poziome P1-P9 związanej z podstawowymi pojęciami, zasadami i obowiązkami.

Wyświetla temat na ekranie za pomocą rzutnika.

 

 

Przedstawia odpowiednie zasady postępowania

 

Zapisują temat w zeszytach,

 

 

 

 

 

Poznają nowe wiadomości,

Notują w zeszytach,

Słuchają

 

30

 

 

Utrwalenie omawianego materiału nauczania poprzez pogadankę powtórzeniową

Kontrola stopnia opanowania wiadomości w celu wykrycia braków i luk w wiadomościach oraz oceny trwałości i operatywności wiedzy

Zadaje kursantom pytania dotyczące tematu bieżącej lekcji oraz omawia wątpliwości

Wspólnie odpowiadają na pytania oraz weryfikują swoją wiedzę

5

(powrót do wykorzystanych materiałów w zależności od potrzeb)

Część

końcowa

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin