O wychowaniu facetów na wesoło.txt

(11 KB) Pobierz
  << O wychowaniu facetów na wesoło. >>


Wychowanie

Pierwszy dzień w domu

Nowy mężczyzna w domu to radoć dla kobiety, ale i nowe obowišzki. Nie można zapominać o tym, że często nie znamy rodowodu, ani nawet poprzedniej włacicielki naszego nowego pupila. Nie wiemy, jak był traktowany i jakie ma nawyki i na dodatek jeżeli poprzedniš włacicielkš nasse nowej zdobyczy była jego własna mamusia, to z takim egzemplarzem mogš być wyłšcznie kłopoty.. Na wszelki wypadek nie należy wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, lepiej też unikać podnoszenia głosu, bo może się skulić, schować za szafę i trzeba będzie włšczyć odkurzacz, żeby go wypłoszyć. Dlatego już od progu przemawiamy do niego łagodnym, acz stanowczym głosem. Układamy na kanapie, głaszczemy po głowie (ostrożnie, bo może nieprzyzwyczajony) i pozwalamy mu zatrzymać paletko, by czuł zapach z poprzedniego domu. Pierwsza noc jest zazwyczaj najtrudniejsza, ponieważ może pochlipywać i piszczeć, ale musimy wykazać się konsekwencjš i nie brać go od razu do swojego łóżka, żeby się nie przyzwyczaił.

Złe nawyki

Już po kilku dniach pobytu nowego mężczyzny w domu orientujemy się pobieżnie, jakie ma nawyki. Najczęciej przywišzuje się do miejsca, na którym spędził pierwszš noc, czyli kanapy i tam zalega w pozycji horyzontalnej. Często z pilotem od telewizora w dłoni. Czasem z gazetš, sporadycznie z ksišżkš. Ponieważ mało mówi, mogłoby się wydawać, że myli, ale najczęciej okazuje się, że to tylko złudzenie. Gdy czuje głód, opuszcza legowisko i buszuje po kuchni. Wtedy najlepiej być w domu i szybko zrobić mu co do jedzenia. W przeciwnym razie w kuchni zastaniemy wypiętrzone grzbiety brudnych naczyń, pod stopami lepkie substancje, a wszystko posypane zgrzytajšcym cukrem i okruszkami chleba. W lodówce natomiast puste kartony po mleku. Czyli krótko mówišc, krajobraz jak po przejciu tajfunu.W żadnym wypadku nie wolno wtedy bić mężczyzny. Bo ucieknie i koniec zabawy w wychowanie.

Karmienie

Karmienie mężczyzny zwykle nie jest zbyt skomplikowane i nawet rednio zdolna kulinarnie kobieta udwignie ten ciężar, w niektórych przypadkach również i zwišzane z tym koszty. Nie należy się też stresować opiniš mężczyzny na temat smaku podawanych dań, bo i tak żadna z nas nie potrafi gotować tak, jak jego mamusia. Podajemy zatem cokolwiek, byle było ciepłe, ponieważ on i tak nie oderwie oczu od gazety lub telewizora. Podobno znane sš przypadki, że udało się nauczyć mężczyznę, żeby kanapki jadł nad talerzem i nie w łóżku oraz nie podjadał z rondla, ani też nie gryzł całego pęta kiełbasy jak barbarzyńca, czy też nie wylizywał palcem kremu do tortu, ale informacje te nie zostały potwierdzone naukowo. Jedno jest pewne - mężczyzna lubi dostawać jeć regularnie i szybciej się wtedy oswaja.

Pielęgnacja - ubieranie

Pielęgnacja mężczyzny wymaga wielu starań i nieustannego nadzoru. Nikt, kto jeszcze nie hodował w domu mężczyzny, nie zdaje sobie sprawy, jaki obowišzek bierze na swoje barki zarówno w dni robocze jak i w więta. Pierwszorzędnš sprawš jest skompletowanie nowej garderoby. W przeciwnym wypadku mężczyzna nie porzuci rozcišgniętego podkoszulka i wypchanego na kolanach dresu. No chyba, że się na nim rozpadnš ze staroci. Potem już tylko trzeba podsuwać mu rano gotowy zestaw do ubrania, prać, czycić, prasować, przyszywać guziki, zestawiać kolory i chwalić, że wietnie wyglšda. I bywa, że jedynym znakiem uznania za pielęgnację mężczyzny jest odcisk obcej szminki na jego kołnierzyku.

Pielęgnacja - higiena

Sš mężczyni, którzy bojš się wody jak ognia, ale takich na szczęcie można wyczuć na odległoć. Pozostali uwielbiajš się chlapać w łazience godzinami. Co za tym idzie, musisz zaakceptować (bo jeszcze nikt nie wymylił na to sposobu) permanentnie podniesionš deskę, brudnš wannę, zachlapania w promieniu 5 metrów, nie zakręconš pastę, wodę w mydelniczce i (o, zgrozo!) zdeptany na podłodze twój osobisty biały ręczniczek. W skrajnych przypadkach, dzięki wieloletnim wysiłkom, można przyuczyć mężczyznę do obcinania paznokci u nóg. Co prawda zrobi to na podłogę, ale twoje łydki po spędzonej wspólnie nocy nie będš wyglšdały jak po walce z bengalskim tygrysem.

Pielęgnacja - kosmetyki

Zazwyczaj mężczyni niechętnie używajš kosmetyków, ale piankę do golenia i dezodorant podbierajš z twojej półki, a do tego bezczelnie pyskujš, że ma za bardzo kwiatowy zapach. Często idš dalej i podłšczajš się również do szamponu i odżywki, pasty i płynu do płukania ust. To jest irytujšce, ale jeszcze nie naganne. Niepokoić się trzeba, kiedy ubywa brokatowego pudru, szminki, a zwłaszcza kiedy zauważasz, że kto chodził w twojej koronkowej bielinie...

Zdrowie

W przypadku mężczyzny nawet najlżejsze przeziębienie lub katar mogš być niebezpieczne i brzemienne w skutki. Nie dla niego oczywicie, tylko dla nas. Wystarczy stan podgoršczkowy albo lekkie skaleczenie i mamy w domu rozhisteryzowanš, konajšcš ofiarę, która wymaga od nas wysoko wyspecjalizowanej opieki medycznej i psychoterapii, oraz zapewnień, że na pewno nie umrze. Nadludzkim wysiłkiem woli i cierpliwoci musimy jako przeżyć te erupcje hipochondrii i wyzbyć się jakichkolwiek złudzeń, że gdy my będziemy umierać w malignie na zapalenie płuc, kto poda nam szklankę wody. W sytuacji naszej choroby on przyjdzie i zapyta "a co dzisiaj mamy na obiad?".

Ruch

Oprócz wšskiej grupy fascynatów czynnego wypoczynku, mężczyzna, tak jak kot, potrafi przyjemnie przeżyć życie, nie opuszczajšc zamkniętych pomieszczeń. Nie liczšc krótkiego dystansu "do" i "z" samochodu. Będzie się wił jak diabeł pod kropidłem, gdy spróbujemy namówić go na spacer. Gotów jest wtedy nawet wzišć się za jakš pracę domowš i lepiej nie stawać mu w tym na przeszkodzie. Ostatniš deskš ratunku, żeby utrzymać jego i siebie w kondycji, jest sprowokowanie aktywnoci seksualnej. To nam rozwišże kwestie jogi, aerobiku, gimnastyki artystycznej, hiperwentylacji i drenażu limfatycznego. Sposób domowy - tani i zdrowy.

Mnożenie

Ukoronowaniem wzorowej hodowli jest uzyskanie zdrowego potomstwa. Tu nie można popełnić częstego błędu czekajšc, aż mężczyzna sam się rozmnoży, ani też żywić nadziei, że wzbogacenie hodowli o drugiego mężczyznę rozwišże tę palšcš kwestię. Otóż nie rozwišże, najwyżej się pozagryzajš. A zatem pamiętajmy, że w rozmnażaniu mężczyzny musimy mu pomóc i odegrać w tym kluczowš rolę. Jedyne, co mężczyzna powinien samodzielnie mnożyć, to rodki na wychowanie potomstwa.

Kontrola

Kiedy nacieszymy się już naszym mężczyznš, a on oswoi się z nami i zacznie ufnie jeć z ręki, możemy zaczšć delikatnie wypuszczać go z domu. Najpierw tylko do pracy, potem do mamusi na obiad, a za dobre sprawowanie nawet na piwo z kolegami. Ale trzeba być czujnym. Wprawdzie nie można go przykuć do kaloryfera, ani wszędzie mu towarzyszyć, ale od czego mamy komórki. Jak ma czyste sumienie i kocha, to sam się melduje rednio co godzinę, przynajmniej SMS-em. Martwić się należy, gdy za długo "abonent jest czasowo niedostępny". Wtedy trzeba przykrócić smycz, bo byłoby wielkim marnotrawstwem, gdyby naszego wypielęgnowanego ulubieńca używała jaka stara, zdezelowana flšdra. I to za nasze pienišdze.

Tresura

Prędzej wielbłšda przeprowadzisz przez ucho igielne, niż nauczysz czego mężczyznę. Tresura powinna odbywać się w wieku szczenięcym i jeli została zaniedbana w rodzinnym gniedzie, to nie mamy żadnych szans, żeby to zmienić. W wypadku braku elementarnych zasad dobrego wychowania, najlepiej po prostu zmienić egzemplarz na inny. Nie usypiać!!!
Można przecież oddać w dobre ręce irytujšcej nas od dawna koleżanki, zostawić w schronisku wysokogórskim, bšd porzucić w lesie na parkingu.

Czas wolny

Mężczyznę nabywamy w przekonaniu, że wypełni nam przyjemnociami nasz czas wolny. I tu następuje duże rozczarowanie, gdyż okazuje się, że w zwišzku z posiadaniem mężczyzny nie mamy już czasu wolnego. Raczej pozostaje nam zorganizować jego czas wolny, żeby nie zgnuniał do reszty. Niektóre optymistki odnajdujš się, oglšdajšc transmisje sportowe, lepišc samolociki, albo przekopujšc ogródek jego rodziców. Pesymistki biorš drugi etat, prace zlecone i robiš błyskotliwe kariery.

Posłuszeństwo

Mężczyni nigdy nie słuchajš tego, co się do nich mówi. Majš co prawda dwoje uszu, ale jedno z nich służy do wpuszczania naszych słów, drugie natomiast do natychmiastowego ich wypuszczania. Jeli czasem wydaje się nam, że słuchajš naszych wywodów w skupieniu na twarzy, to niechybnie boli ich brzuch, albo muszš niezwłocznie udać się do toalety.
Dlatego próby obarczenia ich nawet pozornie prostymi obowišzkami, takimi jak zrobienie podstawowych zakupów, wyrzucenie mieci lub podlanie kwiatka podczas naszej nieobecnoci, nie majš najmniejszego sensu i powodujš w nas samych niepotrzebnš irytację.

Sztuczki

Jeżeli trafił nam się mężczyzna o wesołym i skorym do zabawy usposobieniu, mamy szansę nauczyć go paru sztuczek, które ułatwiš nam nieco życie. Na przykład wracanie do domu na telefoniczne zawołanie, celnoć przy korzystaniu z toalety, umiejętnoć wrzucania brudnej bielizny do wnętrza pralki, aportowanie dóbr materialnych, oraz używanie ze zrozumieniem słów - "proszę", "przepraszam" i "dziękuję". Ot, taka edukacyjna zabawa. Na efekty trzeba długo czekać, ale nie zaszkodzi spróbować.

Własny kšt

Bardzo ważne, żeby mężczyzna miał w domu swoje miejsce, gdzie mógłby się schować i nie plštać się nam pod nogami. Najlepiej własny pokój z biurkiem pełnym nietykalnych więtoci, ryczšcym telewizorem, nietykalnym legowiskiem, gdzie mógłby drzemać, udajšc, że ciężko pracuje. Pamiętajmy, że nie wolno nam tam wchodzić bez potrzeby i bez pukania. Zresztš byłby to duży szok dla naszego poczucia estetyki i porzšdku. Wkraczamy tam tylko w ostatecznoci, kiedy zaczyna brzydko pachnieć w mieszkaniu. Najlepiej w skafandrze do utylizacji r...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin