RÓZNE.doc

(5655 KB) Pobierz
Prowadząca :mgr s

Prowadząca :mgr s.Ewa Mikita              Dn.18.03.2009

                                                    

 

 

                                  Scenariusz zajęć dla dzieci 2-3 letnich                     

 

 

      Temat kompleksowy :Chcę  być czysty                                            

 

      Temat:Ręczniki

       Cel ogólny :Dbanie o czystość osobistą

       Cele operacyjne: Nabywanie pozytywnych nawyków stosunku do zabiegów                                                                                                                         

                                     higienicznych                 

       Metody: oglądowa

                     wzmocnień pozytywnych

       Formy: zbiorowa

                   indywidualna

       Środki dydaktyczne: magnetofon z nagranymi piosenkami i zabawami ,ręcznik mały i    

                                        duży , farby, pędzle ,blok rysunkowy

 

       Przebieg zajęć :

 

1.Zajęcia wstępne:

- zabawa na powitanie ”Witaj …”

-zabawa w kręgu „Jestem muzykantem”

-zabawa ruchowa „Julianka”

 

2.Zajęcia właściwe:

-zabawa „Ręczniki”- ćwiczenia na spostrzegani

-malujemy farbami na bloku rysunkowym kolorowe ręczniki

 

3.Zajęcia końcowe :

-zabawa w kręgu „Talarek”

-rozdanie nagród za wykonani pięknych prac plastycznych i poprawny  udział w zabawach

 

 

 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia dzieci 2-letnich w I półroczu 

  pracy wychowawczo -dydaktycznej i  opiekuńcze

                     

Arkusz informacyjny dla rodziców

 

Imię i nazwisko dziecka:……………………………………………..

Skala:

A-wysoki poziom opanowania wiadomości i umiejętności

B-dobry poziom opanowania wiadomości i umiejętności

C-wymaga ćwiczeń i innych zabiegów edukacyjnych

d-nie potrafi,wymaga intensywnej pracy w danym zakresie

 

Lp.

Wskaźnik wiadomości i umiejętności dzieci,

zgodnie z podstawą programową

A

B

C

D

Rozwój społeczny i emocjonalny

 

   1.

Adaptacja do przedszkola

 

 

 

 

   2.

Zgodne współdziałanie do przedszkola

 

 

 

 

 

 

 

 

  3.

Nawiązuje kontakty z rówieśnikami

 

 

 

 

 

  4.

Przestrzega zasad i norm ustalonych w grupie

 

 

 

 

5.

Nie sprawia trudności wychowawczych

 

 

 

 

6.

Panuje nad swoimi emocjami

 

 

 

 

     Samoobsługa

 

   1.

Samodzielnie korzysta z toalety

 

 

 

 

   2.

Potrafi samodzielnie ubrać się

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  3.

.

Potrafi samodzielnie rozebrać się

 

 

 

 

  4.

Jest samodzielny w czynnościach codziennych

 

 

 

 

    Rozwój intelektualny

 

   1.

Chętnie uczestniczy w zabawach i zajęciach

 

 

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin