scenariusz oli i neli.doc

(30 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć prowadzonych w klasie II w dniu 28

Scenariusz zajęć prowadzonych w klasie II w dniu 28.09.2007

 

Osoba prowadząca: Kornelia Witkowska, Aleksandra Wnuk

 

Osoby wspomagające: Iwona Zarzycka

 

Czas trwania: 4 godziny

 

Temat ośrodka tygodniowego: Najbliższa okolica szkoły. Bezpieczeństwo na ulicy.

 

Cele ogólne:

·         Usprawnianie fizyczne

·         Poznanie podstawowych elementów samochodu

·         Doskonalenie sprawności motoryki małej

·         Uważne słuchanie poleceń

·         Utrwalanie poznanych wiadomości o zasadach ruchu drogowego

·         Doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała

·         Przygotowywanie do pisania

 

Metody:

·         Metoda Knilla

·  Stymulacji polisensorycznej

·         Asymilacji wiedzy

·         Waloryzacyjna

 

Formy:

·         Indywidualna

·         Zbiorowa

 

Środki dydaktyczne:

·         olejek zapachowy

·         plansza ulicy(wykonana przez dzieci poprzedniego dnia)

·         przedziurawione kasztany

·         wykałaczki

·         plastelina

·         pudełka po zapałkach oklejone kolorowym papierem

·         tablica obecności

·         ścienny kalendarz pogody

·         płyta z podkładem muzycznym dla metody Knilla

 

Przebieg zajęć:

Ø      Przywitanie: dzieci stoją w kręgu, prowadzący naciera swoje ręce olejkiem zapachowym i na zasadzie „iskierki”, pocierając ręce kolejnej osoby przekazuje zapach po kręgu, śpiewając przy tym piosenkę na powitanie: „Witaj....”

Ø      Ćwiczenia  programem Knilla

Ø      Sprawdzenie listy obecności – dzieci umieszczają słoneczka przy swoim zdjęciu

Ø      Wyznaczenie dyżurnego i przyczepienie plakietki przy odpowiednim zdjęciu

Ø      Określenie nazwy dnia tygodnia  i zmiana na tablicy

Ø      Wyznaczenia pogody- dzieci podchodzą do okna i sprawdzają, i przypinają na kalendarzu odpowiedni znaczek

Ø      Prowadząca przypomina o planszy wykonanej poprzedniego dnia i mówi, że dzisiejszego dnia będą wykonywać samochodziki z kasztanów i pudełek po zapałkach, które posłużą później do zabawy na tej planszy

Ø      Instrukcja do wykonania pracy: prowadząca wykonuje jeden samochodzik objaśniając kolejne etapy wykonania (wbija dwie wykałaczki w pudełko po zapałkach, na końce wykałaczek nakłada kasztany i zalepia plasteliną)

Ø      Dzieci wykonują prace z pomocą nauczycieli

Ø      Czynności porządkowe

Ø      Przypomnienie zasad ruchu drogowego (samochody na ulicy, a piesi na chodniku, przechodzenie przez przejście dla pieszych)

Ø      Zabawy dzieci wykonanymi samochodami na planszy

Ø      Przygotowanie do śniadanie: mycie rąk, rozkładanie talerzy, wyjmowanie śniadania.

Ø      Śniadanie

Ø      Sprzątanie po śniadaniu.

Ø      Wyjście na salę gimnastyczną

Ø      Ćwiczenia pod kierunkiem prowadzących

Ø      Przejście do innej sali- zabawa w basenie z piłkami

Ø      Pożegnanie

 

 

 

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin