KONSPEKT IMPREZY INTEGRACYJNEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA.doc

(41 KB) Pobierz

KONSPEKT IMPREZY INTEGRACYJNEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

 

Obszar działań: teren przy Przedszkolu Integracyjnym nr X

Temat: „Wszystkie dzieci nasze są”

Data realizacji: 1.06.2010 r.

Czas trwania: 3 godziny

Adresat: dzieci uczęszczające do Przedszkola Integracyjnego nr X, ich rodzice oraz mieszkańcy najbliższej okolicy z dziećmi.

Cele:

ü      integracja między grupami dziecięcymi,

ü      integracja dzieci Przedszkola Integracyjnego nr X ze środowiskiem lokalnym,

ü      przełamywanie barier społecznych,

ü      rozwijanie właściwych postaw prospołecznych,

ü      doświadczanie zespołowego działania oraz przeżywania,

ü      kształcenie umiejętności nawiązywania kontaktów – pokonywanie barier własnych,

ü      wzmacnianie poczucia akceptacji,

ü      radość wspólnego działania,

ü      kształtowanie postaw tolerancji.

Przebieg zajęć:

1.      Powitanie wszystkich uczestników imprezy, podziękowanie za przybycie i przedstawienie w kilku punktach zorganizowanych na terenie przedszkola atrakcji. Powiadomienie dzieci gdzie mogą odebrać karty uczestników na których zbierać będą pieczątki wykonując zadania na kolejnych stanowiskach rozmieszczonych na terenie przedszkola. Na koniec imprezy każde dziecko, które zgłosi się z wypełnioną kartą uczestnika otrzyma nagrodę.

2.      Zaproszenie wszystkich obecnych na imprezie dzieci przed scenę. Przeprowadzenie kilku zabaw integracyjnych:

a.       „Laurencjo…” – zabawa ruchowa przy piosence. Objaśnienie zasad zabawy: za każdym razem kiedy w tekście piosenki padnie imię Laurencja, lub nazwa dnia tygodnia wszystkie dzieci kucają i od razu się podnoszą. Te dzieci, które nie mogą kucać klaszczą w dłonie.

prowadzący zabawę śpiewa piosenkę:

Laurencjo moja, laurencjo ma, ach któryż to dzień na spotkanie dasz, Laurencjo ma.

A gdyby to tak poniedziałek był to ja bym z moją Laurencją był, Laurencjo ma.

Laurencjo moja, laurencjo ma, ach któryż to dzień na spotkanie dasz, Laurencjo ma.

A gdyby to tak poniedziałek, wtorek (środa, czwartek…itd.)był to ja bym z moją Laurencją był, Laurencjo ma.

Laurencjo moja, laurencjo ma, ach któryż to dzień na spotkanie dasz, Laurencjo ma.

 

b.      „Witaj nam” – zabawa integracyjna przy piosence. Nauczenie dzieci słów piosenki:

Witaj X, witaj X, jak się masz, jak się masz?

Wszyscy Cię witamy, wszyscy Cię witamy,

bądź wśród nas.

Objaśnienie zasad: Dzieci stają w kole. Prowadzący wraz z dziećmi śpiewa piosenkę wymieniając różne imiona a dzieci o takich imionach wychodzą na środek i tańczą trzymając się za ręce.

3.      Zaproszenie do udziału w przygotowanych atrakcjach. Powiadomienie, iż pod koniec imprezy odbędzie się konkurs przeciągania liny rodzice kontra dzieci na trawniku przed przedszkolem. Zostanie on obwieszczony dźwiękiem gongu. Stanowiska:

ü      „Kolorowe buzie” – stanowisko przy którym dzieci mogą wybrać sobie jakiś wzór do namalowania na buzi,

ü      „Tor przeszkód” – dzieci mają do pokonania tor przeszkód składający się z 3 części: bieg slalomem wokół pachołków, przeskok przez przeszkodę (z określonej odległości dziecko musi przeskoczyć ułożony na ziemi patyczek), przejście przez równoważnię (ławeczkę),

ü      „Rzuty do celu” – dzieci mają za zadanie wrzucić kolorowe piłeczki do wiaderka z określonej odległości (każde dziecko ma do dyspozycji 10 piłeczek),

ü      „Solne stwory” – stanowisko na którym dzieci mają możliwość lepienia z masy solnej,

ü      „Ubierz mnie” – dzieci dobierają się w trzyosobowe grupy. Zdaniem każdej jest „ubranie” przedstawionej na arkuszu A4 postaci w ubranie wytargane z gazet.

ü      „Wyścigi z piłką” – dwójka dzieci ściga się z piłeczkami pingpongowymi umieszczonymi na plastikowych łyżeczkach. Łyżeczki trzymane są w zębach. Zabawa polega na tym by dobiegnąć do mety nie upuszczając piłeczki.

ü      Rysowanie kredą” – stanowisko umiejscowione na boisku przedszkolnym.

4.      „Przeciąganie liny” – przeciąganie liny rodzice kontra dzieci na przedszkolnym trawniku.

5.      Zaproszenie wszystkich do utworzenia pociągu który przy akompaniamencie piosenki „Jedzie pociąg z daleka” objeżdża teren przedszkola.

6.      Zaproszenie wszystkich dzieci pod scenę. Utworzenie koła – zabawa na pożegnanie: wszyscy trzymają się za ręce, chodzą po obwodzie koła i śpiewają: Na pożegnanie wszyscy razem hip hip hurra hip hip hurra hip hip hurra! (unoszą ręce i opuszczają je)Z całego serca pełnym gazem żegnamy Was, żegnamy Was, żegnamy Was. (dzieci machają do tych, które znajdują się po przeciwnej stronie koła). Rozdanie nagród w postaci słodyczy i soczków.

7.      Podziękowanie wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin