Zabawy Segregator.doc

(29 KB) Pobierz

1.    Wożenie dziecka w kocu.

2.    Zabawa w chowanego.

3.    Chowamy zabawki w różne miejsca. Na początek dziecko widzi gdzie je chowamy i ma za zadanie odnalezienie ich. Z czasem chowamy tak, aby dziecko nie widziało tego.

4.    Zabawa w teatrzyk

5.    Co mam w dłoni? – zakrywamy dziecku oczy np. chustką. Dajemy dziecku coś do rąk, ma ono za zadanie odgadnięcie co trzyma w rękach.

6.    Kulki papieru – rzucanie się kulami z gazet, trafianie do celu.

7.    Papierowe samoloty.

8.    Budowle z różnego rodzaju pudełek (po ryżu, herbacie itp.).

9.    Przesypywanki – przesypywanie n. kaszy z jednego pojemnika do drugiego.

10.    Chodzenie po linie – rozkładamy na podłodze linę, dziecko ma za zadanie przejść do niej tak aby nie spadło z niej.

11.    Chustka niewidka – przygotowujemy kilka zabawek i chustkę. Rozkładamy zabawki w jednym rzędzie, dziecko siedzi naprzeciwko ich. Prosimy dziecko o zamknięcie oczu. W tym czasie przykrywamy jedną zabawkę. Dziecko po otworzeniu oczu ma za zadanie podanie co to za zabawka. Jeśli nie może odgadnąć może dotknąć tą zabawkę przez chustkę.

12.    Nakarm mnie – dziecko próbuje karmić opiekuna. Początkowo z otwartymi oczami, później możemy dziecku lub opiekunowi zawiązać oczy ;)

13.    Stój prościutko – dzieci chodzą i biegają w różnych kierunkach. Na zawołanie: „Stój prościutko” – dzieci po zatrzymaniu prostują się.

14.    Pokazujemy dziecku różne części ciała i podajemy mu nieprawidłową nazwę. Dziecko ma za zadanie poprawienie nas.

15.    Pieski śpią – Dzieci siedzą w siadzie klęcznym opierając głowę na dłoniach – „pieski śpią”. Na sygnał prowadzącej „pieski” budzą się i w klęku podpartym „szczekają”: hau, hau, hau.

16.    Zajączki uciekają do norek – na Sali wyznaczone są miejsca na „norki zajączków”. Na dany sygnał „zajączki” wybiegają z norek, biegają w różnych kierunkach na polecenie prowadzącej zatrzymują się i kucają. Na uderzenie piłką o podłogę zajączki uciekają do norek.

17.    Ósemki. Na dość dużej kartce rysujemy „leżącą” ósemkę. Dziecko różnymi kredkami rysuje po śladzie tej ósemki. Na powstałej drodze naklejamy wycięte z gazety samochody.

18.    Koniki – dzieci stoją obok krzesełek, trzymając jedną rękę za oparcie. Na podany sygnał zginają jedną nogę w kolanie, unosząc ją wysoko jak „koniki”. Za chwile następuje zmiana nogi.

19.    Przejdź po drabince – na podłodze układamy ze skakanek drabinki. Dziecko przechodzi miedzy szczebelkami tak, aby nie popsuć „drabinki”

20.    Bociany chodzą po łące – na polecenie osoby prowadzącej dzieci chodzą w różnych kierunkach, wysoko podnosząc kolana. Na sygnał zatrzymują się, stają na jednej nodze oraz wyciągają ręce na boki, mówiąc Kle, kle, kle.

21.    Pszczoła – dzieci biegają swobodnie po „łące”. Prowadząca naśladuje brzęczenie pszczoły, dzieci w tym czasie uciekają do domu (wyznaczone miejsce). Gdy pszczoła przeleci, dzieci wracają na łąkę.

22.    Celuj do kosza – dziecko stoi w zakreślonym kole tak, aby miały swobodę ruchów. W pewnej odległości stoi kosz do którego dziecko ma za zadanie wrzucać piłki.

23.    Podawanie piłki tyłem – 2 osoby stoją do siebie tyłem w rozkroku. Jedna osoba otrzymuje piłkę i ma ją podać swojemu partnerowi dołem, tocząc ja po podłodze. Druga osoba musi złapać piłkę i przekazać ją w taki sam sposób partnerowi.

24.    Przedmioty w wodzie – wykorzystujemy przedmioty unoszące się na wodzie szklane kulki, guziki, korki, gałązki, kamyki, liście, łódeczki,

25.    Łódeczki – o ich zrobieni może służyć skórka pomarańczy, papier, foremki do babeczek.

26.     

Zgłoś jeśli naruszono regulamin