Błyszczące włosy.odt

(191 KB) Pobierz

Błyszczące włosyWłos lśni wtedy, gdy jego łuski przylegają ściśle jedne do drugich, jak dachówki. Jest wówczas gładki i doskonale odbija światło. Ale idealnie zdrowe włosy zdarzają się bardzo rzadko.Najgroźniejsze dla nich są agresywne zabiegi upiększające: nieumiejętne farbowanie i robienie trwałej. Na powierzchni włosów tworzą się wtedy liczne mikroskopijne ubytki, które czynią je matowymi. Włosy po koloryzacji mogą jednak pięknie błyszczeć. Trzeba tylko dobrać odpowiednie farby oraz kosmetyki pielęgnacyjne.

Lśnienie na życzenie

Farby, szczególnie trwałe – z amoniakiem i utleniaczem – zmieniają strukturę włosów i uszkadzają ich łuski. A mimo to potrafią nadać im połysk. We włosach naturalnych pigment rozłożony jest nierównomiernie, dlatego widzimy mieszankę odcieni. Im lepsza farba, tym równiej pokrywa włosy jednolitym kolorem. Wtedy z większą siłą odbijają one światło, co sprawia, że błyszczą. Niektóre farby, np. Brillance – Schwarzkopf, zawierają skoncentrowane pigmenty, które łatwiej wnikają w strukturę włosa. Wzbogacone ponadto składnikami pielęgnacyjnymi, naprawiają ich uszkodzenia już w trakcie farbowania. Dlatego włosy nabierają połysku.

Z substancjami pielęgnacyjnymi:

1. Londacolor Londa (9 zł).
2. Brillance Color Creme Schwarzkopf (19 zł).
3. Garnier 100 proc. Color (14,90 zł)

Szampony i odżywki w akcji

Do pielęgnacji farbowanych włosów wybieraj szampony i odżywki, które chronią kolor i dodają połysku. Przez niedomknięte po koloryzacji łuski włosów barwnik łatwo się wypłukuje. Warto używać kosmetyków przeznaczonych specjalnie do farbowanych włosów. Łagodne szampony pozwalają dłużej utrzymać kolor, a odżywki wyrównują powierzchnię włosów, nadając im połysk.

Nasza rada

Wybieraj szampony i odżywki z filtrami UV, które zabezpieczają włosy przed płowieniem w słońcu.

1. Maska po farbowaniu Garnier (20,50 zł).
2. Mgiełka Blask Dove (9 zł).
3. Fluid Schwarzkopf (9 zł).


Nabłyszczacze

Nakładanie nabłyszczaczy wymaga wprawy. Woski, żele, galaretki, pasty nadają się przede wszystkim do włosów krótkich. Dla długich odpowiednie są pianki, spreje i lakiery.

Nasza rada

Jeśli masz cienkie włosy, stosuj preparaty tylko w minimalnych dawkach.

1. Lakier nabłyszczający L’Oréal Professionnel (44 zł).
2. Fluid Joanna (7,50 zł).
3. Nabłyszczacz tryskający Joanna (8,50 zł)

Włosy w pełnym blasku

- Nie przesadzaj z ilością odżywek i nabłyszczaczy. Ich nadmiar obciąża włosy, skleja je i sprawia, że zamiast błyszczeć, wyglądają nieświeżo.

- Niektóre nabłyszczacze, jak woski, gumy, gęste żele, "łapią" cząsteczki kurzu. Aby pozbyć się zanieczyszczeń, nie wystarczy wyszczotkować włosy. Trzeba je umyć i nabłyszczyć od nowa.

- Skutecznie (choć nietrwale) wygładzisz i nadasz połysk włosom prostując je żelazkiem. Pamiętaj, by wcześniej użyć wygładzającego spreju.

- Farbowanie często wysusza włosy. Nawilżysz je, nakładając przynajmniej raz w tygodniu intensywną odżywkę–maskę. Będą błyszczeć.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin