ODPOWIEDZI zestaw.doc

(46 KB) Pobierz
ODPOWIEDZI

ODPOWIEDZI

 

 

 

 

ZESTAW I

 

1.    8 maja 1786 roku.

2.    Rewolucja Francuska.

3.    Drewniany posążek Matki Boskiej.

4.    Wikariusz w Ecully.

5.    Dzwonił na Anioł Pański około 1 w nocy.

 

 

 

 

 

 

ZESTAW II

 

 

1.    Św. Jan Vianney, patronem proboszczów całego Kościoła

Katolickiego.

2. Ksiądz Groboz.

3. Podczas Wielkiego Postu w Ecully 1807r.

4. „Dom Opatrzności”

5.    Papież Pius XI w Rzymie 3 maja 1925r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZESTAW III

 

 

 

 

 

 

1.    W czasach rewolucji był zakaz praktyk religijnych, zamykano kościoły, gdy wiedziano, że jakiś ksiądz ma odprawić Mszę Świętą, uczestniczono w niej potajemnie. W nędznej stodole przeżywano święte obrzędy. Matka św. Jana nie opuściła żadnej takiej Mszy Świętej, a często towarzyszyła jej cała rodzina.

2.    Ksiądz Groboz , św. Jan Vianney miał 11 lat.

3.    Prosić o pomoc i wytrwałość w nauce.

4.    Przez niedopatrzenie zapomniano umieścić św. Jana Vianneya na liście seminarzystów.

5.    1799 r.

 

 

 

 

 

ZESTAW IV

 

 

1.    W Ecully.

2.    Nauka „bardzo słabo”.

3.    13 sierpnia 1815 roku w katedrze w Grenoble.

4.    Od 1824 roku, przez około 35 lat. Raz naśladował on głos uderzenia młotka przy wbijaniu gwoździ w podłogę lub przy obijaniu beczki żelaznymi obręczami. Bębnił po stole, po kominku, po dzbanku z wodą lub też śpiewał przeraźliwie.

5.    Ksiądz Balley

 

 

 

 

ZESTAW V

 

1.    Matce.

2.    13 lat.

3.    Święty Jan Maria Vianney umiłował posty i ascezę. Nosił włosiennicę, żelazne obręcze w celu umartwienia się oraz za pokutę ponieważ chciał wynagrodzić Bogu grzeszne życie parafian.

4.    Położył kres niedzielnej pracy, zlikwidował libacje i zabawy. Walcząc z zabawami i tańcami, płacił podwójną stawkę grajkowi, aby bal się nie odbył, albo opłacał właściciela szynku, aby zamknął lokal.

5.    O trzeciej popołudniu przyjął ostatnie namaszczenie w obecności dwudziestu księży. Wyszeptał: „Jak to smutno przystępować do Komunii świętej ostatni raz”.

 

 

ZESTAW VI

 

1. Z łaciną.

2. Każdego dnia, gdy dzwony biły na Anioł Pański, a w szkole skończono kolację św. Jan Vianney przemawiał do młodzieży krótkie lekcje katechizmu. Między innymi nauczał, że „Błogosławioną powinnością i zadaniem człowieka jest modlitwa i miłość”.

3. W 1987 roku.

4. Św. Jan Maria Vianney posiadał niezwykły wprost charyzmat czytania w duszach ludzkich. Potrafił widzieć człowieka oddalonego w przestrzeni i w czasie oraz przeżywane przez niego problemy. W trakcie spowiedzi św. Jan Vianney przerywa nagle pannie Gauthier: „A list? Spowiadająca przypomniała sobie nagle, że zapomniała napisać list do swojej przyjaciółki.

5. Dardilly

Zgłoś jeśli naruszono regulamin