Nie wykonuj kilku zamierzeń naraz chociażby miały wspólny cel, gdyż energie, które wyzwoliłeś, krzyżują się i wzajemnie przeszkadzają sobie. Każde zamierzenie podjęte przez ciebie musi mieć poważne podstawy, gdyż sama ciekawość nie wystarcza i może się stać przyczyną twoich kłopotów. Jeżeli efekt twoich zamierzeń nie następuje w ciągu miesiąca, wtedy można wznowić zabieg, jednak trzeba pamiętać, że ich liczba nie może być parzysta.
Do zabiegów oczyszczania zalecane są wtorki i piątki, chociaż niektóre przepisy mogą podawać inne terminy, wtedy należy się do nich zastosować.
Wszelkie zabiegi mające na celu czynienie dobra wykonywane są w dzień i przed południem. Nocą przywoływane są złe energie i wtedy jest najlepsza pora na czynienie zła.
Do prostszych zabiegów magicznych można zaliczyć magię świec, jest to bardzo prosta metoda, która nie wymaga zbyt wielu rekwizytów ani specjalnych pomieszczeń, Dzięki swej prostocie jest wykorzystywana częstokroć nieświadomie, kiedy palimy jakąś świecę w czyjejś intencji. Są trzy czynniki, które są niezbędne do czarów ze świecami: umiejętność koncentracji, silna wola i umiejętność technik wizualizacji. Jak już wcześniej wspominałem świece muszą być nowe, nie używane wcześniej do żadnego innego celu, a to dla tego, aby energie związane z innymi czynnościami nie miały wpływu na nasze przedsięwzięcie.
Kiedy już masz świece przygotowane do magii będziesz musiał ją ozdobić, czyli odcisnąć w niej swoje wibracje poprzez stworzenie duchowego połączenia pomiędzy świecą, a czyniącym czary. Na świecy, za pomocą noża wycinamy znaki i napisy zgodne z naszymi intencjami. Dzięki temu zabiegowi świeca staje się uosobieniem woli czyniącego czary, która podczas spalania przechodzi w wyższy stan wibracji, potęgując wolę maga.
Przed zapaleniem świecy należy wetrzeć w nią olejek, w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć, musimy dobrać odpowiedni olejek. Sam olejek trzeba wcierać w świecę od góry do środka, a następnie od dołu do środka.
Świece mają także związek ze znakami zodiaku i jeżeli zapalamy świecę w czyjejś intencji, dobrze jest znać datę urodzenia danej osoby, aby przypisać mu odpowiedni kolor świecy.
Świece zapalaj zawsze drewnianymi zapałkami i pochylaj je podczas zapalania. Gasząc świecę nie dmuchaj na nią, lecz gaś knot zwilżonymi palcami. Nnajlepiej pozostaw świecę, aby się dopaliła.
Nigdy nie używaj tej samej świecy do różnych zaklęć. Pamiętaj, że im dłuższa świeca tym lepsza. Kolory użytych świeć także mają swoje znaczenie:
BIEL
poszukiwanie prawdy, oczyszczenie, zdrowie, jasnowidzenie, miłość, związek, ochrona
ŻÓŁTY
BLIŻNIĘTA
zaufanie, kreatywność, finanse - SŁOŃCE
ZŁOTY
pieniądze, szczęście
RÓŻOWY
WAGA
rozmowa, przyjaźń, zauroczenie
CZERWONY
SKORPION, BARAN
pasja, siła, odwaga, miłość, seks
SREBRNY
RAK
zdolności psychiczne, stabilność
PURPURA
STRZELEC
niezależność, sukces, nagrody - NEPTUN
BRĄZOWY
dochody, telepatia, nauka, zdecydowanie
INDYGO
RYBY
głęboka medytacja - SATURN
GRANATOWY
lojalność, radość - JUPITER
BŁĘKITNY
natchnienie, spokój
NIEBIESKI
WODNIK
harmonia, mądrość, spokój, zdrowie, wsparcie
JASNO ZIELONY
miłość, żyzność - WENUS
ZIELONY
BYK
sukces, szczęście, pieniądze, dominacja
SZARY
Neutralizacja złych wpływów.
CZARNY
KOZOROŻEC
podświadomość, wypędzanie zła - SATURN
POMARAŃCZOWY
LEW
Każdy dzień tygodnia ma przypisany swój kolor świecy. Jeżeli użyjemy świec, których kolory zgrywają się w kilku aspektach, możemy liczyć na lepszy efekt naszych działań.
PONIEDZIAŁEK
WTOREK
CZERWIEŃ
ŚRODA
FIOLET
CZWARTEK
BŁĘKIT
PIĄTEK
ZIELEŃ
SOBOTA
CZERŃ
NIEDZIELA
Płomień świecy, jeżeli pali się równo i spokojnie znaczy to, że nasze zamierzenie nie napotka problemów. Jeżeli płomień zaczyna drgać, oznacza to niepokój lub niezdecydowanie. W przypadku zgaśnięcia świecy należy ją bezzwłocznie zapalić.
Podczas zabiegów istotną rolę pełni faza księżyca:
Pierwsza kwadra – miłość, na początku miesiąca - sprawy finansowe.
Księżyc w pełni – nowe miłości, talizmany i przedmioty,
Trzecia kwadra – zemsta, manipulacja.
Nów – podczas nowiu nie wykonujmy żadnych działań i pozostawmy sobie ten czas na odpoczynek.
Oddziaływanie zapachów na człowieka jest faktem bezspornym i chyba każdy się zgodzi, co do faktu, że zapach potrafi wprawić nas w dobry lub zły humor. Najlepszym przykładem wpływu zapachu świeżego powietrza na człowieka jest fakt, że wielu ludzi stara się uciec z miasta na łono natury z dala od miejskiego smogu i wyziewów przemysłowych. Do korzyści zdrowotnych, jakie możemy osiągnąć poprzez aromatoterapię, możemy dochodzić w kilka różnych sposobów. Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest aromatyzacja pomieszczeń np. za pomocą lampek zapachowych lub wszelkiego rodzaju kominków służących do wytwarzania zapachów. Drugą metodę nazywamy kompleksową aromatoterapią, ponieważ metoda leczenia łączy olejki z masażem.
Wszystkie olejki eteryczne mają własny charakter. Zaleca się więc ich łączenie tak, aby każdy znalazł dla siebie kompozycję o najwłaściwszym zapachu i działaniu. Stosowanie olejków zapachowych w lampkach do aromatyzacji pomieszczeń zalecane jest w proporcjach (10-15 kropli olejku nalać do letniej wody; należy pilnować, aby woda nie wyparowała całkowicie). W olejkach do masarzu i pielęgnacji ciała ( na 100 ml olejku nośnikowego, około 3 ml olejku eterycznego). W olejkach do kąpieli ( na 100 ml olejku nośnikowego około 4 ml olejku eterycznego).
Kilka kropli olejków eterycznych rozpuszczamy przed użyciem w tak zwanym olejku nośnikowym ( np. olej sezamowy, migdałowy lub z jojoby). Wymieszany olejek zachowuje swoje właściwości przez 2-3 miesięce. Dobry nośnik przenika skórę, ułatwiając olejkowi eterycznemu wchłanianie. Olejki są najlepiej wchłaniane podczas masażu. Przenikają przez skórę łatwiej niż zwykłe oleje roślinne. Potrzebują 20-70 minut, by wniknąć do układu krążenia. Ich działanie odczuwa się znacznie dłużej. Olejki w połączeniu z masarzem przynoszą ulgę, zmniejszając napięcie w stresach, pobudzają krążenie krwi. Wiele olejków, to środki przeciw bakteryjne, skuteczne w leczeniu schorzeń zarówno zewnętrznych jak i skórnych. Olejki stosowane do masażu pomagają w regeneracji komórek skóry. Pomagają usuwać zbędne metabolity, pobudzając krążenie w układzie limfatycznym.
OLEJKI NOŚNIKOWE
OLEJEK MIGDAŁOWY
Klasyczny olej do pielęgnacji skóry i masażu, uzyskiwany przez zimne wyciskanie słodkich migdałów. Jest bogaty w białka, wolno jełczeje na powietrzu. Nadaje się do każdej skóry jako olejek do twarzy, całego ciała i do masażu, jak również do pielęgnacji niemowląt. Pielęgnuje szczególnie dobrze wrażliwą i suchą skórę.
OLEJEK SEZAMOWY
Pozyskiwany przez zimne wyciskanie, ma ciemnobrązowy kolor i dość mocny orzechowy zapach. Zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest trwały, bardzo wolno jełczeje na powietrzu. Doskonały olej nośnikowy do wszystkich środków regenerujących i pielęgnujących: kremów, olejków do ciała, masaży i kąpieli. Nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry.
OLEJEK Z JOJOBY
Wyciskany na zimno z owoców krzaku jojoby, rosnącego na pustyniach Meksyku i Australii. Olej z jojoby jest właściwie płynnym woskiem i nie jełczeje. W niskiej temperaturze tężeje, a można doprowadzić go do stanu płynności za pomocą kąpieli wodnej. Stosuje się go jako emulgator do produkcji kremów. Jest neutralnym olejem dla każdego typu skóry, do pielęgnacji twarzy i ciała, do masażu i do kąpieli. Olej z jojoby pielęgnuje, odżywia i regeneruje skórę, zapobiega jej wysuszaniu i zmarszczkom. Kilka kropel jojoby dodane do szamponu nadaje włosom połysk.
OLEJEK ALEOSOWY
Świeży wyciąg z liści aloesu, bez środków konserwujących, zmieszany jest z rafinowanym olejem sojowym. Ta na nowo odkryta roślina zawiera galaretowatą ciecz, bogatą w witaminy i enzymy, aktywizujące funkcje skóry. Pobudza cyrkulacje i krążenie wilgotności, nadaje skórze aksamitność, gładkość i odmładza ją. Poleca się stosowanie oleju aloesowego lub jego połączenia z olejem migdałowym do pielęgnacji twarzy i całego ciała, dla skóry zniszczonej i do pielęgnacji niemowląt.
OLEJKI I ICH WŁAŚCIWOŚCI
Bazylia
Wzmacnia nerwy, pobudza koncentrację, działa przeciwdepresyjnie i rozkurczowo, pomaga przy migrenie i kłopotach z oddychaniem.
Bergamota
Uspokaja, poprawia nastrój, odświeża; obniża gorączkę; pobudza apetyt i trawienie; antyseptyk.
Cynamon
Pobudza zmysły i kreatywność, erotyzuje, wzmacnia serce i nerwy.
Cytryna
Odświeża, aktywizuje umysł i pamięć, pobudza odporność organizmu, wzmacnia serce, dezynfekuje pomieszczenia i odstrasza owady; antyseptyk.
Drzewo Cedrowe
Uspokaja, pomaga w stanach załamania psychicznego, oczyszcza skórę, wzmacnia włosy; antyseptyk.
Drzewo Herbaciane
Silnie bakteriobójczy, przeciwgnilny, antygrzybiczy; pobudza koncentrację, pomocny przy kłopotach z oddychaniem.
wiesiek.be