Zmarszczki.docx

(689 KB) Pobierz

Zmarszczki? Nie, dziękuję

 

Zacznij walczyć z czasem, a będziesz wyglądać nawet 10 lat młodziej! Ale pamiętaj - tylko wojna na wszystkich frontach zapewni ci spojrzenia pełne podziwu.

 

 

Twarz jędrna, pełna blasku

Pierwsze objawy starzenia mogą pojawić się już po 25. roku życia. To dobry moment, by sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy.

ü      Winę za pojawienie się zmarszczek ponoszą przede wszystkim wolne rodniki oraz promienie UV. UVA są o wiele groźniejsze niż UVB, które wywołują opaleniznę. Przenikają one do skóry właściwej, a efekty ich działania mogą być zauważalne po latach w postaci pokrytej zmarszczkami skóry.

ü      Dlatego tak ważne jest, by twój krem na dzień oprócz składników pielęgnacyjnych zawierał także filtry UV. Potrafią one pochłaniać energię zawartą w promieniach UV i nie pozwalają dotrzeć im do naskórka.

ü      Jeśli stosujesz podkład z filtrem (np. SPF 15), twój krem nie musi go już zawierać.

ü      Gdy masz około 30 lat, w kremach szukaj koenzymu Q10, witamin A, C, E, mikroelementów.

ü      Po 40. urodzinach, gdy skóra zaczyna wiotczeć, możesz sięgnąć po preparaty z wyciągami z soi, retinolem.

ü      Od czasu do czasu zafunduj skórze intensywną kurację za pomocą dostosowanego do swego wieku serum.

ü      Nie zapominaj o przeciwzmarszczkowym kremie pod oczy. W tym miejscu skóra starzeje się najszybciej.

Ciało na pokaz

Objawy starzenia widoczne są nie tylko na twarzy. Z upływem czasu zmniejsza się w organizmie produkcja kolagenu i elastyny, skóra zaczyna wiotczeć. W niektórych miejscach (szyja, dekolt, ręce) jest ona bardzo cienka, nie ma podściółki tłuszczowej. W dodatku jest narażona na działanie promieni słonecznych, dlatego starzeje się o wiele szybciej niż reszta ciała.

- Po pierwsze peeling

Raz w tygodniu zrób peeling. Pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i sprawisz, że skóra łakomie będzie wchłaniać składniki kosmetyku odżywczego.

- Po drugie balsam

Dwudziestolatkom wystarczy lekki nawilżający preparat. Po 30. roku życia trzeba sięgnąć po regenerujący balsam, bogaty w odmładzające składniki (retinol, witaminy A, C, E).

- Po trzecie masaż

Jest nie mniej ważny niż balsam (poprawia krążenie, oczyszcza skórę z toksyn). Kosmetyk nakładaj okrężnymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od dołu ku górze.

 

Ukryj kurze łapki

ü      Liftingujący podkład to kosmetyk, bez którego trudno się obyć. Maskuje zmarszczki, chroni skórę przed mrozem i promieniami UV, a nawet ją pielęgnuje.

ü      Podkład wygładzający sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne. Pigmenty rozświetlające optycznie je zmniejszą, a substancje liftingujące "wyprasują". Taki podkład zawiera składniki pielęgnujące cerę: retinol, witaminy. Ważne, by miał też ochronne filtry przeciwsłoneczne, minimum SPF 15.

ü      Dobrym pomysłem jest stosowanie (nawet zamiast podkładu) sypkiego pudru mineralnego. Zawiera naturalne filtry UV, ma dobre właściwości kryjące.

 

Wygładź usta

Wokół ust często tworzą się pionowe linie. W dodatku naskórek warg łatwo wysycha, pęka. Dlatego potrzebuje intensywnej pielęgnacji.

Zmarszczki wokół ust wygładzisz, stosując działające miejscowo kremy na głębokie zmarszczki (np. Garnier Ultralift).

ü      Noś przy sobie balsam albo pomadkę ochronną zawierającą filtry UV, wazelinę, ekstrakty z aloesu, witaminę E, która odżywia skórę.

ü      Kupuj szminki, które mają w składzie filtr UV oraz przeciwutleniacze (witaminy A i E) – twoje usta długo będą gładkie.

ü      Stosuj konturówkę do ust – szminka nie będzie się wtedy zbierać w zmarszczkach wokół ust.

ü      By zachować ładny kontur ust, ćwicz mięśnie wokół warg. Ściągaj wargi i wypychaj je do przodu, zaciskaj usta, rozciągając jednocześnie ich kąciki. Możesz to robić w domu, pracy, samochodzie.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin