Domowy zabieg antycellulitowy.doc

(39 KB) Pobierz

 

Domowy zabieg antycellulitowy

 

W dzisiejszych czasach „skórka pomarańczowa” spędza sen z powiek wielu osobom. Nie ma jednomyślnych opinii, czy cellulit to choroba czy tylko defekt kosmetyczny. W każdym razie jest to zjawisko polegające na gromadzeniu zapasów tłuszczowych u ponad 80% kobiet i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

W okresie przekwitania wraz ze zwiększeniem wagi ciała, następuje nasilenie zmian cellulitowych. W ten sposób natura broni się przed zmniejszającym wydzielaniem estrogenów
http://www.we-dwoje.pl/files/Image/art_bonus_175/we_dwoje_1_2638.jpg
. Komórki tłuszczowe przejmują rolę wytwórcy tych dobrych żeńskich hormonów, przedłużających młodość organizmu. W starych poradnikach kosmetyki ludowej nie ma wzmianki na temat cellulitu. Nie stanowił także defektu kosmetycznego, gdyż kobiety nosiły długie spódnice, a nogi należały do stref intymnych. Na plażach i w sanatoriach płeć piękna spacerowała w lekkich sukniach, a kąpieli morskich zażywała w strojach zakrywających uda.

Przemysł kosmetyczny aktywnie włączył się do rozwiązywania tego problemu. Do wyboru są rozmaite środki do wcierania, nawilżania, a także zabiegi w salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej, czy też zabiegi chirurgiczne.

Rekomendacje Kosmetyki Naturalnej

Wykorzystując właściwości mikronizowanych ziół, alg morskich oraz glinki firma FITOMED proponuje przygotowanie zabiegów na „skórkę pomarańczową” w warunkach domowych. Seria takich zabiegów (5-7) wykonanych jeden po drugim lub co drugi dzień wyraźnie zmniejszy objawy cellulitu i umożliwi bezstresowy wyjazd na letni wypoczynek.

W skład zabiegu wchodzą: peeling, maska na uda oraz wcieranie wody oczarowej.

·         Peeling. Peeling wykonujemy rękawicą wykorzystując sól morską lub gruboziarnistą sól kamienną. Pocieramy naskórek niezbyt mocno. Gwałtowne ruchy mogą bowiem podrażnić skórę oraz spowodować mikrourazy. Po peelingu skóra będzie lepiej przyjmowała składniki aktywne. Peeling wystarczy wykonać 2 razy na całą serię zabiegów.

·         Maska na uda. Receptura: 1 cz.- mikronizowany morszczyn, 1 cz.- mikronizowane ziele skrzypu, 1 cz.- mikronizowany kwiat kasztanowca, ½ cz.- soli kamiennej/morskiej, 2 cz.- glinka zielona. Sposób sporządzenia: przygotować 2 elastyczne bandaże i zrobić roztwór z soli w proporcjach: 2 łyżeczki na 0,5 l wody. Nabrać odpowiednią ilość sypkiego proszku i rozrobić gorącą wodą. Otrzymaną papkę nałożyć na uda. Bandaże zmoczyć w solonej wodzie, wycisnąć. Muszą być odpowiednio wilgotne. Zawinąć bandażami obłożone papką uda. Można nałożyć elastyczne spodenki, ale niekoniecznie. Bandaże nie przeszkadzają i można w czasie zabiegu wykonywać inne czynności. Po 30-40 minutach spłukać maskę pod prysznicem. Po zabiegu wykonać krótki masaż, używając wody oczarowej. Na koniec wmasować balsam wyszczuplający.

·         Woda oczarowa. W ciągu dnia jak najczęściej wcieramy w nogi wodę oczarową. Woda nie powoduje uczucia lepkości, doskonale się wchłania i cały czas korzystnie oddziałuje na organizm.

Ocena zabiegu. Jest to zabieg łagodny, wykorzystujący zasadę osmozy. Skład zastosowanych składników jest zbliżony do składu płynów fizjologicznych człowieka. W komórkach zewnętrznych warstw skóry stężenie mikroelementów jest mniejsze, niż w warstwach głębszych. W trakcie zabiegu stężenie jonów na zewnątrz staje się nadmiernym. Powstała różnica ciśnienia cząsteczkowego powoduje wypchnięcie toksyn i fragmentów białek do limfy. Zostaje pobudzony metabolizm na poziomie komórkowym. Po kilku zabiegach wyraźnie poprawia się napięcie skóry na udach. Nierówności i grudki znikają lub ulegają znacznemu zmniejszeniu. Naskórek jest gładki, równy i dobrze napięty. My zaś możemy być dumne z uzyskanego efektu i włożonej w to pracy.

Opis zastosowanych składników

·         Morszczyn pęcherzykowaty (Fuccus Vesiculocus). Alga brunatna występująca w Atlantyku oraz Morzu Północnym. Wykorzystywana jest w celach leczniczych, zawiera bowiem sole mineralne (jod, magnez, mangan, cynk, sód, potas, siarkę, chlor), specyficzne wielocukry (laminaryna, fukoidyna), kwas alginowy, witaminy. Odpowiada za regulację przemiany materii, pobudza krążenie, redukuje złogi tłuszczowe, eliminuje nadmiar wody z tkanek, poprawia strukturę skóry.

·         Sól morska. Sól morska bogata jest w mikroelementy. Detoksykuje komórki, uszczelnia naskórek.

·         Ziele skrzypu. Zawiera krzemionkę, wzmacnia tkankę łączną.

·         Kwiat kasztanowca. Uelastycznia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Poprawia mikrokrążenie.

·         Woda oczarowa. Działa przeciwzapalnie i odtruwająco. Lekko ściąga pory. Poprawia strukturę naskórka, nawilża.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin